uçak
Advertisement

Ucuz uçak bileti ne zaman alınır?

Uçakla seyahat edenlerin en çok yakındığı konulardan biri biletlerin pahalı olması. Vatandaşlar ucuz uçak bileti nasıl bulunur, uçuşumu uyguna getirmek için ne zaman bilet satın almalıyım? Gibi soruların cevabını merak ediyor. Sizler için nasıl uygun uçak bileti bulunur sorusunu ele aldık.

Ucuz uçak bileti almak için insanların diline dolanan büyük bir yanlış vardır ki o da şudur,’’ erken bilet ucuz bilettir’’ ifadesidir.  İlkbahar ve sonbahar ayları daima hava yollarının en ucuz bilet satışının yapıldığı aylardır. Sonbahar aylarındaki en uygun biletler Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında satışa sunulur. Kış aylarında uçuş yapmak istiyorsanız bunun için bilet alacağınız aylar Ağustos ve Eylül ayıdır.

Hava yollarının mail bültenlerine üye olmanız halinde indirimlerden anında haberdar olabilirsiniz. Bazı havayolları, mail bültenlerine üye olmanız halinde sizlere özel teklifler sunabilir yahut uçak promosyon kodları verebilir.

Uçuşa az zaman kala satılmak üzere beklenen koltuklar genellikle en pahalı koltuklar olmakta. Uçuştan 3 hafta önce Salı günü, o bilet için en uygun olduğu söylenenler içinde yer almakla birlikte, 3-8 hafta aralığında Salı, Çarşamba ve Cumartesi günleri az yolcu olduğundan bilet fiyatlarının düşük olma ihtimali yüksek. Uçuş için sabahın erken saatleri ile gece saatleri tercih etmeniz halinde yine uygun fiyatlı bilet edinebilirsiniz.

Aktarma ile uçuşunuzu daha uyguna getirebilirsiniz!

Gitmek istediğiniz yere doğrudan gitmek yerine, aktarmalı uçuşu tercih etmeniz halinde uçuşunuzu daha hesaplı hale getirebilirsiniz. Bazı hava yolları bazı şehirleri yurtdışı çıkış noktası olarak belirlediği için direkt bu şehirlere seyahat etmek yerine başka şehre inip, oradan aktarmalı olarak geçebilirsiniz.

(BK)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin