Ücretsiz olacağı duyurulan tünele yine zam yapıldı

273
Ücretsiz olacağı

Tatil

Türkiye’nin en önemli iki turizm merkezi Muğla ile Antalya’yı birbirine bağlayan Göcek Tüneli geçişlerine yine zam yapıldı. Türkiye’nin tek paralı tüneli olan Göcek Tüneli 2006 yılında hizmete açılmıştı. 2015 yılında dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu tarafından tünelin ücretsiz olacağı açıklanmıştı.  Yapılan yeni zamla birlikte tünelden geçen otomobiller artık 9 lira ödeyecek. 

Ücretsiz olacağı duyurulan tünel zamlandı

Muğla’da 2006 yılında yap-işlet-devret modeliyle hizmete giren Göcek Tüneli, Türkiye’nin tek ücretli tüneli olarak hizmet veriyor. 950 metre uzunluğa, 12 metre genişliğe sahip tünel 13 milyon dolar harcanarak yapıldı. 2006 yılında hizmete açılan 2015 yılında da ikinci tüneli tamamlanan Göcek Tüneli’nin yetkililerce ücretsiz olacağı duyurulmuştu.   

Yeni zam uygulaması ile araç sınıflarına göre ödeme ücretleri

Yapılan yeni zamla birinci sınıf araç olan otomobiller önceden 7 TL öderken şimdi 9 TL ödeme yapacak. İkinci sınıf kamyonlar geçişlerinde 10 lira yerine 15 TL geçiş ücreti ödeyecek. Üçüncü sınıf dingilli kamyon ve otobüsler ise 14 TL yerine 20 TL, dördüncü sınıf TIR araçları ise yeni gelen zamla birlikte 22 TL yerine 30 TL ödeme yapacak. Tüneli kullanan motorsiklet sürücüleri ise 2 TL yerine artık 3 TL ödeyecek. 

(SK)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

İlginizi Çekebilir
Tatil yörelerinde bayram yoğunluğu

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin