Uçakta hangi koltukta oturmak daha rahat?

637
Uçakta hangi

Tatil

Yurtdışı ve yurt içi seyahatlerini uçakla gerçekleştirenler için en önemli noktalardan bir tanesi koltuk seçimi. Oturduğunuz koltuk ve bulunduğu konum, yolculuğunuzun kalitesine etki yapabilir. Eğer uçak seyahati 2-3 saatten fazla sürecekse koltuk seçimi daha önemli bir etken haline gelir. Peki yolculuklarda uçakta hangi koltukta oturmalısınız?

Uçakta hangi koltukta oturmalı

Uçak yolculuklarında uçakta iniş sırasında önden arkaya uzun bir kuyruk oluşur. Bu kuyrukta beklemek zaman geçtikçe sıkıcı bir hal alır. O yüzden uçaktan ilk inmek isteyenler ön koltukları tercih edebilirler. Arkada oturanları uzun bir kuyruk bekliyor.

Uzun boylular ve rahat oturmak isteyenler

Uzun boylu olanlar veya koltukta rahatça hareket etmek isteyenlerin tercih edeceği

koltuk seçimi ya ön koltuklar ya da acil çıkış kapıları olması gerekir. Öncelikle ayakları uzun olanlar dar koltuk aralığında rahatça oturamayacağı için en ön koltukları tercih edebilir. Fakat ön koltukların kötü bir yanı diğer alanlara göre soğuk olabilir.

Eğer dar gövdeli bir uçaksa ön tarafta tuvalet bulunmaktadır. Tuvalet sırası olduğu süreçlerde rahatsızlık duyulabilirsiniz. Acil çıkış kapısı yanında oturmak ön koltuklarda oturulduğu gibi avantajlar sunar. Bazılarında önünde koltuk bulunmazken bazılarında ise diz mesafesi alanı geniştir. Bu durum uzun boylu ve rahatına düşkün olan kişilerin vazgeçemeyeceği koltuklardan bir tanesidir. Bu avantajları sebebiyle bazı firmalar ekstra ücret talebi istemektedir.

İlginizi Çekebilir
Çeşme’den gayrimenkul almadan önce nelere dikkat edilmeli?

Manzara severler

Tüm araçlarda en sevilen yerler bilindiği üzere pencere kenarlarıdır. Hele uzun yolculuk yapacakların vazgeçilmez yeridir. Hem dışarıya seyretmek hem de rahatsız edilmek istemeyenlerin tek noktası haline gelir.

Arka koltuklar

Tüm araçların en sevilmez yeri arka koltuklar olsa gerek. Otobüs, özel araç ve uçaklarda yolcular arka koltukları pek tercih etmezler. Tercih etmeme sebeplerinden en önemlisi koltuğun arkaya yatmaması. Bazı uçak firmalarında kısmen yatsa da genelde arkaya yatırılmıyor.  Diz mesafesi alanı da daralıyor. Uzun yolculuklarda özellikle sürekli dik oturulmasından dolayı bel ve boyun ağrılarına sebep oluyor. Arka tarafta tuvalet bulunması ve kabin ekibinin iletişiminden dolayı ses oluşabilir. İkram servis hazırlıkları da arkada yapıldığından dolayı oluşan gürültüden rahatsızlık duyabilirsiniz. Bir de en arkada olup en son uçaktan inecek olmak ise bazıları için katlanılmaz hale geliyor.

Hareket halindeyseniz koridorda oturun

Uçakta sabit bir şekilde duramayan kişilerin noktası koridor kısmı. Tuvalet ihtiyacı ve yanındakiyle konuşarak hareket halinde olan kişiler koridor kısmını tercihe edebilir. Böylelikle diğer yolcularına rahatsız etmemiş olur. 

(SK)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin