Ana SayfaTatilUçak bileti satın alırken paranızdan olmayın

Uçak bileti satın alırken paranızdan olmayın

İnternette uçak bileti satan sayfalar seyahat sigortası da pazarlıyor. Ancak müşteri bir çok kez tuzaǧa düşürülüyor. Aman dikkat…

Tatil hazırlıǧı yapıyor ve yakında internetten uçak bileti satın alacaksanız, bu haberi okumanızı tavsiye ederiz. Bilet satışı yapan sayfalar bununla birlikte seyahat sigortası da pazarlıyorlar ve tabiki böylelikle gelirlerini artırıyorlar. Aslında sigorta yapılmasının bir çok avantajı var. Ancak bilet satan internet sayfalarının bir çoǧunun fiyatları şişirerek müşteriye aşırı pahallı bir hizmet sunduǧu ortaya çıktı.

Konu ile ilgili bir araştırma yapan REISE & PREISE dergisi, sigorta fiyatlarının neredeyse normalin iki katına satıldıǧını tespit etti. Yani siz sigortayı bilet satışı yapan internet sayfası yerine direkt sigorta şirketinden yaptırsanız, paranın neredeyse yarısı cebinizde kalacak!

Avrupa ve Türkiye’den haberler için Facebook sayfamızı beğen / Urlaubs News aus der Türkei und Europa: www.facebook.com/turizmavrupa

Almanya’da piyasadaki bir çok uçuş sitesini inceleyen dergi, şu sonuca vardı: Sayfaların bir çoǧunda ek olarak sunulan seyahat sigortası normal fiyatın çok üzerinde. Bazı sayfalarda ise fiyat kabul edilir seviyede ancak bu sefer de sunulan hizmet kısıtlı. Yani nereden bakarsanız bakın sigortayı direkt sigorta şirketinde yaptırmak daha avantajlı.

Araştırma sonucunu deǧerlendiren dergi „Müşteri bir çok satış sayfasında oyuna getiriliyor. Hiçbir sayfa „iyi“ notunu alamadı. Bazı sayfalar bilet satın alma işlemi sırasında „Bir çok yolcu seyahat sırasında hastalanıyor. Sigorta yaptırmak istemediǧinize emin misiniz?“ gibi yazılarla müşteriyi etkilemeye ve belkide istemediǧi bir hizmeti satın almaya zorluyor“ diye uyarıda bulundu.
Bu nedenle sigorta paketini uçak bileti ile birlikte satın almadan önce fiyatları kıyaslamakta fayda var. Ayrıca bazı kredi kartı alışverişlerinde seyahat sigortası da ücretsiz olarak fiyata dahil oluyor, bunu da unutmamak gerekir.

İlginizi Çekebilir
Bu araç sahipleri kararın çıkmasını bekliyor

Almanya

 

 

Flugportale – Versicherungen zum doppelten Preis

Der Kunde wird übers Ohr gehauen!

Flugportale verkaufen nicht nur Flugtickets, sondern auch lukrative Zusatzleistungen wie Reiseversicherungen. Dabei wird der Kunde oft übers Ohr gehauen.

Wer zusammen mit dem Flugticket Zusatzversicherungen wie Reiserücktritt, Stornoschutz und Versicherungen gegen Airline-Pleiten abschließt, zahlt am Ende fast immer drauf. Zu diesem Ergebnis kommt ein Test der Zeitschrift REISE & PREISE. Die Tester monierten insbesondere die stark überhöhten Preise der angebotenen Versicherungen und das unseriöse und irreführende Geschäftsgebaren einiger Portale. Vier der neun getesteten Flugportale wurden als “nicht empfehlenswert” eingestuft, weil die Versicherungspolicen mehr als doppelt so teuer waren wie vergleichbare Versicherungen, die direkt beim Versicherer abgeschlossen werden.

İlginizi Çekebilir
Sabiha Gökçen Havalimanı’na cami yapılacak

Urlaubs News aus der Türkei und Europa: www.facebook.com/turizmavrupa

Zwei weitere Portale erhielten die Note “bedingt empfehlenswert”, weil der Preis zwar stimmte, aber die Erstattungsleistungen eingeschränkt waren. Nur drei der neun getesteten Angebote wurden als “empfehlenswert” eingestuft, weil sich Preis und Leistungen mit den Angeboten der Versicherungspartner weitgehend deckten. Die Bestnote “sehr empfehlenswert” erreichte keines der Portale. Zudem beanstandete die REISE & PREISE-Redaktion, dass der Verbraucher bei einigen Portalen während des Buchungsvorgangs durch Warnhinweise wie “Wollen Sie wirklich keinen Schutz, jeder dritte Reisende ist im Urlaub schon einmal erkrankt” gezielt verunsichert wird und so zum Abschluss von Leistungen gedrängt wird, die er eigentlich gar nicht haben will. Grundsätzlich sollte vor Abschluss überprüft werden, ob nicht bereits anderweitig Versicherungsschutz besteht, etwa über die Kreditkarte.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

Sosyal Medya

76,444BeğenenlerBeğen
2,883TakipçilerTakip Et
807TakipçilerTakip Et
227AbonelerAbone

Çok Okunanlar

sınır

Sırbistan/Bulgaristan sınır kapısını kullanacaklara uyarı

Sırbistan/Bulgaristan sınır kapısını kullanacaklara uyarı Yıllık izinlerini Türkiye'de geçirmek için yola çıkan gurbetçilerin başta Kapıkule Sınır Kapısı olmak üzere diğer gümrük kapılarından geçişleri sürüyor. Birçok...

İlginizi Çekebilir

yemek, uçak

Havada en çok ne içiyoruz?

Uçak yolculuğu sırasında en çok hangi içeceği içiyoruz. İşte cevabı.. Yolcularına havada zengin bir eğlence paketi sunan Alman Havayolu şirketi Air Berlin bir anket düzenleyerek,...