uçuş

Türkiye’ye uçuş fiyatları: En uygun bu ülkeden uçuluyor             

Avrupa’da yaşayan bir çok vatandaşımız yüksek uçak bilet fiyatlarından şikayetçi. Geçtiğimiz günlerde Turizmavrupa sitesinde “Türkiye’ye seyahat” ile ilgili yayınladığımız haberlerde hep aynı şikayet ile karşılaştık: Biletler çok pahalı, ailecek uçmakta zorlanıyoruz.”. Biz de bu nedenle bir fiyat araştırması yaptık. Yaz aylarında farklı ülke ve şehirlerden Türkiye’ye uçuş fiyatlarına baktık. Örnek olarak Türk Hava Yolları’nın fiyatlarını aldık ve varış noktası olarak İstanbul’u belirledik. Uçağın kalkış noktası olarak da Amsterdam, Paris, Viyana ve Düsseldorf’u aldık. Şunu belirtelim ki elbette tarihler ve kalkış ile varış noktaları değiştirildiğinde daha farklı fiyatlarla karşılaşıyorsunuz. Ancak örnek bir hesaplama olduğundan biz belirli tarih ve noktalarda kalmak zorundayız. Bu konuda gelebilecek eleştirilere de böylelikle şimdiden cevap vermiş olalım.

Advertisement

Avusturya hesaplı

Fiyatlara bakıldığında ülkeden ülkeye fark olduğu görülüyor. Avrupa’dan en uygun fiyata uçabileceğiniz ülkeler arasında Avusturya yer alıyor. Bizim örnek hesaplamamızda Temmuz ayında 2 haftalığına Viyana’dan İstanbul’a gidiş geliş uçan bir yolcu 235,92 Euro ödüyor.

Araştırmamızda en yüksek fiyatın Fransa’dan olduğunu gördük. Yine aynı dönem Fransa’nın başkenti Paris’ten İstanbul’a uçan bir kişi gidiş dönüş için 430,85 Euro ödemek zorunda.

Fiyatlar şu şekilde

Amsterdam – İstanbul: 419 Euro

Paris – İstanbul: 430,85 Euro

Viyana – İstanbul: 235,92 Euro

Düsseldorf – İstanbul: 306,24

(A)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin