Ana SayfaGadgetsTürkiye'ye gideceklerin test parası ne kadar tutuyor?

Türkiye’ye gideceklerin test parası ne kadar tutuyor?

Türkiye’ye gideceklerin test parası ne kadar tutuyor?

İngiltere’deki bazı test şirketlerinin 48 pounda mal olan Covid-19 PCR testi için tatilcilerden 399 pound aldığı iddia edildi. 5. gün testleri yaptıracakların da Türkiye’den dönmeden önce sipariş vermeleri önerildi.

Londra Gündem’den Mete Murat Metin’in aktardığı bilgilere göre; Birleşik Krallık sisteminde vatandaşların İngiltere’ye dönmeden önce bulundukları ülkede ve geldikten sonra 2. ve 8. günlerde PCR testi yaptırmaları zorunlu. İddialar Randox gibi diğer sağlayıcıların 48 pound karşılığında sunduğu PCR testini, Mayfair GP Clinic’de 399 pounda yaptırıldığı yönünde. Eğer İngiltere’nin seyahat kısıtlamasında sarı listede olan bir ülkeden geliyorsanız “Uçmaya Uygun” testi ile dönüşte Mayfair GP Kliniği aracılığıyla karantinayı erken bitirmek için test yaptırmak için 932 pound ödemeniz gerekiyor.

En ucuz fiyat söylemlerine karşı uyarı

Gösterilen ilk “en ucuz” fiyatın, şirketin kliniğini ziyaret etmeyi içeren yerinde bir test için olduğuna dikkat çeken Metin, karantinada olduğunuz için sizin gidip almanıza izin verilmediğini söylüyor. Hükümetin listesinde olmayan bir firmadan yapılacak testin geçerli sayılmadığı uyarısında da bulunulan yazıda; Google’dan bakıp test yaptıran birinin ödediği paranın boşa gittiği, listedeki en az 10 web sitesine bakıp en uygun olanı seçmek gerektiğini belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir
Yurtdışındakiler dikkat: Test yaptırmayan Türkiye'ye uçamayacak!

5.gün testi yaptıracaklar dikkat

Karantina sürecinde 5. gün testini yapan bazı arkadaşlarının testin geç geldiğini ve karantinanın son günü sonuç geldiği için testi boşuna yaptıklarına da değinen Mete Murat Metin, 5. gün testini kesin yaptıracakların siparişlerini Türkiye’den dönemden önce vermeleri gerektiğini kaydetti.

Türkiye’ye gideceklerin test parası ne kadar tutuyor?

Türkiye sarı listede olduğu için testlere ödenmesi gereken toplam bedel ortalama 350 pound civarında. Uçak biletleri de göz önüne alındığında 4 kişilik bir ailenin bilet ve test için ödeyeceği miktar ortalama 2500 pound tutuyor.

İlginizi Çekebilir
Tarihi çarşı alışveriş merkezlerine meydan okuyor

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

Sosyal Medya

76,444BeğenenlerBeğen
2,883TakipçilerTakip Et
807TakipçilerTakip Et
227AbonelerAbone

Çok Okunanlar

sınır

Sırbistan/Bulgaristan sınır kapısını kullanacaklara uyarı

Sırbistan/Bulgaristan sınır kapısını kullanacaklara uyarı Yıllık izinlerini Türkiye'de geçirmek için yola çıkan gurbetçilerin başta Kapıkule Sınır Kapısı olmak üzere diğer gümrük kapılarından geçişleri sürüyor. Birçok...

İlginizi Çekebilir

Hindistan

Almanya’da Hindistan mutasyonu korkusu

Almanya’da Hindistan mutasyonu korkusu Almanya’da da Hindistan varyantının tespit edilmesinin ardından durum endişeyle izleniyor. Ancak Robert Koch Enstitüsü (RKI) durumu “alarm verici” olarak sınıflandırmak için...