Ana Sayfa Önerilen Türkiye’nin ilk akıllı yolu yapımına ne zaman başlanacak?

Türkiye’nin ilk akıllı yolu yapımına ne zaman başlanacak?

Türkiye’de her geçen gün artan araç trafiği yollarda araba kullanmayı kabusa çevirirken, Devlet yeni yatırımlarla otoyollarda sürüş konforunu arttırmayı planlıyor. Her geçen gün artan teknoloji karayollarına adapte edilerek yollar daha konforlu hale getiriliyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türkiye’nin ilk akıllı yolu yapımına 2020 yılında başlanacağını duyurdu.

Türkiye’nin ilk akıllı yolu 505 km olacak

Türkiye’de otoyollarda daha güvenli bir sürüş deneyimi için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, akıllı yollara yatırım yapıyor.Çağın öncelikleri arasında yer alan yolların akıllanması projesini gündemine alan Bakanlık, ilk etapta 505 km uzunluğundaki güzergahta akıllı ulaşım altyapısı tamamlandı.

Hedef  5 bin 406 kilometre akıllı yol

Bakanlık yetkilileri hedeflerinin  Türkiye genelinde ilk etapta 5 aşamada 5 bin 406 kilometre yolda altyapıyı oluşturmak olduğunu bildirildi. Altyapısı tamamlanan 505 kilometrelik yolun mimari tasarımı tamamlandığını aktaran Bakanlık yetkilileri, Türkiye’nin ilk yolunun yapımına da gelecek yıl başlanacağını duyurdu.

(HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

İlginizi Çekebilir
Koronavirüs önlemleri gribi azalttı
İlginizi Çekebilir
Şimdi Türkiye'ye uçmanın tam zamanı: 100 Euro'nun altında bilet var

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

bilgi

Bankadan, Almanya’da yaşayan gurbetçilere bilgi paylaşımı uyarısı

Bankadan, Almanya'da yaşayan gurbetçilere bilgi paylaşımı uyarısı Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı sonrası yürürlüğe giren Otomatik Bilgi Paylaşımı Anlaşması kapsamında, yurt dışında ikamet...

İlginizi Çekebilir

yunus

Yunus balıklarına eziyet edilmesine alet olmayın!

Turistik tesislerde sunulan Yunus Balığı gösterilerinin hayvanlara büyük acılar verdiğini ve ölümüne bile neden olduğunu biliyor muydunuz? Turizm ülkelerindeki bazı otel ve "aquapark"larda sunulan yunus...