Türkiye’nin Dijital Tarım Pazarı açıldı

Türkiye’nin Dijital Tarım Pazarı açıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı, atıl tarım arazilerini üretime kazandırmak için yeni bir uygulamayı hayata geçirdi. Uygulama ile hem atıl tarım arazileri üretime kazandırılırken hem de arazi sahibi gelir elde edecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı dijitalleşme kapsamında, çeşitli gerekçelerle atıl olabilecek arazilerin üretime yönlendirilmesi için Dijital Tarım Pazarı platformunda tarım arazileri kiralama modülünü kullanıma sundu.

Kiraya veren ile kiralamak isteyenleri dijital ortamda biraraya getiren yeni bir sitem hizmete sunulmuş oldu.

Tarım arazileri dijital ortamdan kiralanabilecek

Daha fazla tarımsal üretim yapmak isteyen üreticiler arazi kiralama modülü ile kiralık tarım arazilerini internet ortamda görebilecekler. Bu sayede daha fazla üretim ve daha fazla gelir elde edebilecekler.

İlginizi Çekebilir
Marketlerde fahiş fiyat denetimi yapılıyor
İlginizi Çekebilir
Gurbetçiler sınır kapılarındaki yoğunluğu internetten takip edebiliyor

Tarım arazisini kiraya vermek isteyenler sisteme giriş yaparak, Tapu Kadastro Bilgi Sistemleri üzerinden üzerine kayıtlı tarım arazilerini dijital ekranda görebilecekler ve modülde istenilen bilgileri sisteme kolaylıkla girebilecekler.

Bu kapsamda, tarım arazisini kiralamak isteyenler; arazisinin sulama sisteminin olup olmadığını, kuru ya da sulu tarıma uygunluğunu, geleneksel üretim, iyi tarım, organik tarıma ya da örtü altı üretim mi olduğunu, araziye ekilen, ekilebilecek ürünleri ve dönüm bilgilerini sisteme kaydedecekler. Ayrıca arazinin fotoğrafını koyabilecek ve detay bilgilerini de açıklama bölümüne yazabilecekler.

https://ditap.gov.tr/

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

Sosyal Medyada Biz

76,444BeğenenlerBeğen
2,883TakipçilerTakip Et
807TakipçilerTakip Et
227AbonelerAbone

En Yeniler

Yunus Çalık

Belçika’da dövülerek öldürüldüğü iddia edilen gurbetçi toprağa verildi

Belçika'da dövülerek öldürüldüğü iddia edilen gurbetçi toprağa verildi Belçika'nın Aalst kentinde çıkan kavgada darbedilerek öldürüldüğü öne sürülen 36 yaşındaki Yunus Çalık, Eskişehir'de son yolculuğuna uğurlandı. Yunus...

Çok Okunanlar

tatil

Tatil dolandırıcılığıyla ilgili soruşturma başlatıldı

Sahte siteler üzerinden rezervasyon dolandırıcılığıyla ilgili soruşturma başlatıldı Bolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, kentte faaliyet gösteren bazı otellerin internet sitelerinin kopyalanarak vatandaşların sahte rezervasyonlarla dolandırılması olayına ilişkin...

Önerilen

Pazarkule

Kuyruklar sona erecek mi?

Kuyruklar sona erecek mi? Pazarkule Sınır Kapısı’nın modernizasyonu ile ilgili bölgede bulunan, İl Özel İdare’ye ait 14 bin metrekarelik arsa 25 yıllığına Ticaret Bakanlığı’na devredilmiş...