Türkiye’de seyahat kısıtlaması masada mı?

517
seyahat

Türkiye’de seyahat kısıtlaması masada mı?

Türkiye’de hızla artan vaka sayıları endişe verici seviyeye gelirken, yaklaşan Ramazan ayı sebebiyle yeni önlemler de gündemde. Video konferans yoluyla toplanan Bilim Kurulu sonrası açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, mutasyonlu vakaların artışına dikkat çekti. Eskisinde daha bulaşıcı olan ve daha hızlı ilerlediği düşünülen yeni varyantların artışının sürdüğünü belirten Koca, İngiltere varyantının ülkedeki tüm vakaların yüzde 70’ini oluşturduğunu söyledi.

Bakan Koca, hedefin aşıyla toplum bağışıklığını sağlamak olduğunu belirtirken, Sinovac ve Biontech gibi aşıların yanı sıra, aşıya ulaşmak için başka kaynaklarının da olduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilir
AB 2021 turizmini kurtarmak için Aşı Pasaportu Zirvesi düzenliyor

Sokağa çıkma kısıtlaması ve seyahat yasağı

Öte yandan İçişleri Bakanlığı yaklaşan Ramazan ayı öncesi arttırılan önlemlerle ilgili yayınladığı kararnamede, sokağa çıkma kısıtlamaları süresince istisna ve muafiyetlerin aynı şekilde devam edeceğini belirtmişti.

Buna göre sokağa çıkma kısıtlaması olan günlerde seyahat etmesi gerekenlerin alacağı Seyahat İzin Belgesi E-Devlet ve Alo 199 üzerinden verilmeye devam edecek.

Yurtdışından gelişler için ise mevcut test ve kayıt zorunluluğu dışında yeni bir uygulama şu an içi söz konusu değil.

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin