Türkiye’de otellerde sunulan bu hizmetler sizin de hoşunuza gider mi?

178
otel

Tatil

Türkiye’de otellerde sunulan bu hizmetler sizin de hoşunuza gider mi?

Türkiye’de alınan önlemler sayesinde otel turizmi canlanmaya başladı. İnsanların güvenli bir ortamda tatil yapmasını sağlayan turizm bakanlığı, alınan tedbirlerin tatilcilere bir çok avantaj sağladığına dikkat çekiyor. Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası’nın konuğu olan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye’nin Avrupa ülkeleri le kıyaslandığında en güvenli ülke olduğunun altını çizerek şu an Türkiye’deki sertifikalı otellerdeki son durumu aktardı. Bakan Ersoy’un verdiği bilgiye göre tatilciler normalde fiyat farkı ödeyerek alacakları özel hizmeti ücretsiz alıyorlar.

Konfor getiren önlemler var

Sertifika edilmiş tesislerde Avrupa standartlarında en güvenlisi biziz. Çünkü çok fazla kriterimiz var, çok disiplinli şekilde uyguluyoruz, periyodik olarak eğitimlerini veriyoruz ve periyodik olarak denetimlerini yapıyoruz. Bu kadar iyi oturmuş Avrupa’da başka bir sistem yok.” diyen Bakan Ersoy, “Ege ve Akdeniz bölgelerindeki tesisler açılmaya başlandı” dedi.

İlginizi Çekebilir
İşte bu yöntemlerle diş taşını unutun!

Tatilcilerin karşılaştıkları manzaradan memnun kaldıklarını da belirten Bakan Ersoy “Bazen ‘çok fazla önlem var, ne olacak’ gibi bir endişe oluşuyor. O önlemlerin tamamı misafirlere ekstra konfor getiren önlemler. Önlemlerle normalde fiyat farkı ödeyerek almanız gereken konforu otomatik almış oluyorsunuz. Nedir? Fiziki mesafe. Baktığınız zaman bu lükstür. Yani aynı alanda daha az misafirle kalıyorsunuz. Bu en en rahat şey. Açık büfeler var, her şey dahil sistem devam ediyor. Yalnız açık büfenin sunum şekli değişti. Bir tane görevli size istediğinizi veriyor. Aslında tam bir alakart servise geçildi. Normalde yüzde 50 fiyat farkı ödeyeceğiniz bir konsepti aynı fiyatlarla alıyorsunuz.” diye konuştu.

Haberin tamamını buradan okuyabilirsiniz:https://basin.ktb.gov.tr/TR-268172/bakan-ersoy-aa-editor-masasi39na-konuk-oldu.html 

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin