Türkiye’ye bu ürünleri sokmanız yasak!

Okul tatillerine az bir zaman kaldı. Bir çoğumuz tatilimizi geçirmek üzere Türkiye’ye doğru yola koyulmaya hazırlanıyoruz. İster karayoluyla, ister havayoluyla seyahat edin, bazı ürünleri beraberinde götürmenizin yasak olduğunu unutmayın. Kurallara uymayanların gümrük kontrollerine takılma ihtimali yüksek. Bu size sadece gereksiz zaman kaybettirecektir.

Türkiye’ye seyahat öncesi yanınıza almayın

İsterseniz konuyla ilgili Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nün uyarısına biz göz atalım. Müdürlük, et ve süt ürünlerinin Türkiye’ye girişinin yasak olduğunu vurguluyor.

“Yolcu Beraberinde Kişisel veya Hediyelik Eşya Statüsünde Et ve Et Ürünleri Getirilebilir mi?” sorusuna yetkili makamların cevabı şu şekilde:

“Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 2012/11 sayılı “Hayvansal Ürünlerin Kişisel Sevkiyatlarının Ülkeye Girişine İlişkin Kurallar Hakkında Tebliği” ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığının 22.09.2014 sayılı yazısı ile her türlü et ve et ürünleri ile yenilebilir sakatat, süt ürünleri, etten, sakatattan veya kandan yapılmış sosis, salam ve kavurma gibi et ürünleri ve benzeri ürünlerin Türkiye’ye girişi yasaklanmıştır. Bahse konu ürünlerin hangi miktarda veya ambalajlarda olursa olsun Türkiye’ye girişi mümkün bulunmamaktadır.”

İlginizi Çekebilir
Sılayolu sürücülerine büyük kolaylık sağlayacak projenin açılışı ne zaman?
İlginizi Çekebilir
İstanbul-İzmir Otoyolu iç turizmi hareketlendirdi

Bu nedenle tatile çıkmadan önce bavulunuza bu tür ürünleri koymamakta fayda var.

Yetkililer, bulaşıcı hastalıkları önlemek adına uygulanan bu kurala mutlaka uyulması gerektiğini hatırlatıyorlar. Bilindiği gibi geçtiğimiz yıllarda “deli dana” gibi bir çok salgın hastalık olayları patlak verdi ve bir çok ülkede ciddi tedbirler alındı. Benzer önlemler sayesinde bu tr hastalıklar kontrol altına alındı.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

Sosyal Medyada Biz

76,444BeğenenlerBeğen
2,883TakipçilerTakip Et
807TakipçilerTakip Et
227AbonelerAbone

En Yeniler

iş

Avusturya’da iş çok işçi yok

Avusturya’da iş çok işçi yok Avusturya’daki iş ve işçi bulma kurumuna göre, ülkedeki çok sayıdaki işletme işçi ararken, birçok pozisyon başvuru gelmemesi nedeniyle boş kalıyor....

Çok Okunanlar

Kırmızı

Bu ülke Türkiye’yi kırmızı listeden çıkardı: Karantina uygulanmayacak

Bu ülke Türkiye'yi kırmızı listeden çıkardı: Karantina uygulanmayacak İngiltere, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında uyguladığı seyahat listesinde yaptığı güncellemede, Türkiye'yi 22 Eylül itibarıyla seyahat...

Önerilen