Reklam

Ana Sayfa Sılayolu Gümrük Türk tırları haftalardır sınırda bekletiliyor

Türk tırları haftalardır sınırda bekletiliyor

Türk tırları haftalardır sınırda bekletiliyor

Kazakistan’ın sınırlarını kapatması sonrası Orta Asya’ya Rusya üzerinden ulaşım sağlayan Türk tırları, uzun kuyruklar oluşturuyor. Dünya Gazetesi’nden Aysel Yücel’in haberine göre, günde sadece ortalama 30 tırın geçmesine izin verilen sınırda oluşan kuyruk 75 kilometreyi aştı. Rusya’nın geçişlerde Rus ve diğer ülkelerin tırlarına öncelik verildiği bildirilirken, sınırda bekleyen tırların neredeyse tamamını Türk tırları oluşturuyor.

Alternatif rotanın ek maliyeti 750 dolar

Orta Asya’ya gitmek isteyen tırların Rusya’ya alternatif olarak kullanabilecekleri bir diğer güzergah olan Azerbaycan ise, Türk tırlarından yaklaşık 500 dolar ek ücret talep ettiği için lojistik firmaları ve tır şoförleri tarafından tercih edilmiyor. Dünya Gazetesi’ne konuşan Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Strateji ve İş Geliştirme Başkanı Fatih Şener, Azerbaycan’ın diğer ülke tırlarından almadığı 500 dolarlık ücretin Türk tırlarından alınmasından yakınırken, tutarın ek ücretlerle 750 doları bulabildiğini belirtti.

İlginizi Çekebilir
Tatil satın alanlar parasını böyle geri alabilir

Uzun bekleme süreleri nedeniyle yaşamsal gereç stokları tükenmeye başlayan tır şoförleri ise, yaklaşan bayramı aileleriyle geçirebilmek için Türk ve Azeri yetkililerden müjde bekliyor.

(SA)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Kapıkule’deki kuyruk bilgileri neden tutmuyor?

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

- REKLAM -

Çok Okunanlar

İstanbul

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor Yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında uygulanan "tam kapanma"nın Ramazan Bayramı'nı kapsaması nedeniyle İstanbul havalimanları en sakin...

İlginizi Çekebilir

İstanbul’a „yerli“ tramvay

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ulaşım yatırımlarına bir yenisini daha ekledi ve ilk yerli tarmvayı denemeye başladı. İstanbul’un dört bir yanını demir ağlarla ören ve 2019 yılı...