Türk

Türk sürücü Almanya’da otoyolda kaosa neden oldu

Avrupa’da karayolu trafiğinin en yoğun olduğu ülkelerden biri Almanya. Ülkenin göbeğinde, neredeyse ana trafik damarı denecek bir bölgede olmadık bir hata yapan bir Türk sürücü, otoyolun 4 saat kapanmasına neden oldu. Olay geçtiğimiz akşam yaşandı. 56 yaşındaki Türk TIR şoförü, ülkenin en önemli otoyollarından olan A5’te güneye doğru hareket halindeydi. Bad Homburg kavşağında A661 nolu karayoluna geçmek istedi. Bunu yapayım derken ters yöne saptı ve bu şekilde 200 metre ilerledi.

Advertisement

Hatayı çok geç fark etti

Sürücü trafiğin ters yönde aktığını fark ettiğinde iş işten çoktan geçmişti. Bir an önce doğru yola girebilmek için manevra yapıp dönmek istedi. Ancak bu sırada aracın ön tekerler çime saplandı ve TIR yolu boydan boya tıkadı. Gece saatlerinde artık ne ileri ne de geri gidebildiği için çaresiz yardım çağırmak zorunda kaldı. Yardım gelip araç yerinden çıkarılana kadar tam 4 saat geçti. Bu sürede kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Bir çok kişi akşam iş çıkışı evine ulaşamadı. Hatta arkadaki kuyrukta bekleyen hamile bir kadın ambulans yardımı ile hastaneye yetiştirildi.

Hakkında işlem başlatıldı

56 yaşındaki sürücü hakkında işlem başlatıldığı da açıklandı. Sürücü, trafiği engellemek ile suçlanıyor. Ayrıca aracında da maddi hasar meydana geldi. Olay nedeniyle bir çok TIR taşıdıkları ürünleri gecikmeli olarak alıcılarına yetiştirebildi.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin