Türk Hava Yolları dış hat uçuşlarında bu içecekleri kaldırdı

577
Türk Hava Yolları

Tatil

Dünyanın önde gelen havayolu şirketlerinden Türk Hava Yolları (THY) 6 Aralık tarihinden itibaren bazı uçuşlarında içki ikramında kısıtlamaya gidecek.  THY kısa uçuşlarında rakı, cin ve votka ikramını tamamen kaldırırken, bu ikramlar dış hat ekonomi sınıfında da geçerli olacak.

Türk Hava Yolları alkollü içeceklerde tasarruf kararı aldı

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı şirketi 2019 yılı içerisinde yaşanan B737 Max krizi sonrası sıkıntılar yaşamış, bunun ardından  bir takım tasarruf tedbirlerini uygulamaya almıştı. THY son olarak alkollü içeceklerde tasarruf kararı aldı.

Bazı içecekler dış hatlarda kaldırıldı

Seferlerinde yaptığı ikramlarla yolcularının beğenisini kazanan THY, geçmişte bu alanda birçok ödül almıştı. Dış hat ekonomi sınıfında rakı, votka ve cin ikramını kaldıran havayolu şirketi, 6 saati aşan ER (ekonomi) olarak bilinen uçuşlarda ise tek tip marka viski ikram edeceğini duyurdu. THY bu uçuşlarda Ballantines marka viski ikram edecek.

Yeni uygulama 6 Aralık’ta başlıyor

Havayolu şirketi alınan tasarruf tedbirleri kapsamında personelini bilgilendirirken, yeni uygulamanın 6 Aralık tarihinden itibaren belirtilen tüm uçuşlarda başlatılacağını duyurdu.

(HS)

İlginizi Çekebilir
THY yolcularına kötü haber: Artık bu işlem için ücret ödeyeceksiniz

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin