Reklam

Ana Sayfa Sılayolu Trafiği rahatlatan sürücüye ayda 80 Euro!

Trafiği rahatlatan sürücüye ayda 80 Euro!

 Hollanda’nın Rotterdam kentinde saat 15.00 ile 19.00 arasında Willemsburg, Erasmusbrug, Van Brienenoordbrug köprülerini ve Benulux Tüneli’nden aracıyla geçmeyen sürücülere para ödülü verilecek. Rotterdam kentinin trafiğinde önemli bir yeri olan ve geçtiğimiz yıl temmuz ayında tek taraflı olarak trafiğe kapatılan Maas Tüneli’ndeki bakım çalışmaları sürüyor. Proje çalışmalarıyla ilgili olarak açıklamada bulunan Rotterdam kenti yetkilileri, kentteki trafik yoğunluğunu azaltmak için yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Sezer Danışmanlık Şirketi Müdüresi Cemile Sezer
Sezer Danışmanlık Şirketi Müdürü Cemile Sezer

Kentin iki yakası arasındaki trafik yogunluğunu azaltmak için ilginç bir yönteme başvuran belediye, saat 15.00 – 19.00 arası yukarıda belirtilen güzergahları kullanmayan araç sürücülerine ayda 80 Euro ödeyecek. Maas tünelindeki bakım ve onarım işlemleri 2019 Ağustos ayında bitirilecek.

Konu ile ilgili bir açıklamada bulunan Sezer Danışmanlık Şirketi Müdüresi Cemile Sezer ”Bilindiği gibi Rotterdam kentindeki Maas Tüneli 3 temmuz 2017 günü kentin, kuzey yönünden güney yönüne olan trafiğe kapatılmıştır. Tüneldeki bakım çalışmalarının tamamlanması için iki yılı aşkın bir süre gerekmektedir. Maas Tüneli’nin tek taraflı olarak  trafiğe kapatılmasıyla, kentin kuzey yönündeki trafikte gözle görülür bir artış olmuştur. İş çıkışlarında kent merkezinde trafikteki  yoğunluğun artmasıyla zaman zaman tıkanıklar yaşanmaktadır.

İlginizi Çekebilir
10 yıl gençleşmek isteyenler bu ameliyatı oluyor

Kentin bu bölgesinde çalışanlar için bu saatlerde araba kullanmayacak olan sürücüler, işlerine gitmek için toplu taşımadan yararlanabilirler. İşlerine bisiklet ile gidebilirler. Belirtilen güzergahlarda araçlarını kullanmak istemeyen sürücüler bu teşvikten yararlanmak için  “Maaster Aplikasyonu” denen uygulamaya kayıt olabilirler. “Spitsmijden Maaster Aplikasyon”u cep telefonunlarına indirebilirler.

Bunun için cep telefonlarına Google Play (Android ) veya  App Store (IOS)’den indirebilirler”.

Bu konuda daha fazla bilgiyi www.maaster.nu  ve www.rotterdamonderweg.nl sitelerinden almak mümkün.

Haber: Mustafa Koyuncu / Rotterdam

İlginizi Çekebilir
Araç kullanırken saate bakabilir miyim?

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

- REKLAM -

Çok Okunanlar

Alman

Alman televizyonu ZDF ‘döner Almanya’da bulundu’ dedi

Alman televizyonu ZDF ‘döner Almanya’da bulundu’ dedi Dünyanın hemen her köşesinde bulunan, en sağlıklı fast food gıda olduğu düşünülen döner hakkında yapılan bir paylaşım ortalığı...

İlginizi Çekebilir

Süpermarket

Süpermarket alışveriş poşetlerinden 340 bin Euro çıktı

Süpermarket alışveriş poşetlerinden 340 bin Euro çıktı Avrupa'da yapılan gümrük kontrollerinde en çok deklare edilmemiş nakit para ele geçiyor. Hollanda'dan gelen bir otomobilde arama yapan...