Şiş
Foto:https://www.kulturportali.gov.tr/
Advertisement

Tire’nin meşhur Şiş Köftesi ve Beledi Dokuması tescillendi

Tire Belediyesi ile Tire Ticaret Odası’nın Türk Patent ve Marka Kurumu’na yaptığı başvuru sonucu Tire Şiş Köftesi ile Tire Beledi Dokuması coğrafi işaret aldı.

Tire’ye özel bir dokuma türü olan “Tire Beledi Dokuması” ve Tire’ye özgü tat “Tire Şiş Köftenin” tescil belgeleri düzenlenen mini törenle Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ve Tire Ticaret Odası Başkanı Mehmet Nadir Delikanlı’ya verildi.

Tire Beledi Dokuması ve Tire Şiş Köfte’yi Tire Ticaret Odası ile Tire adına tescillenmesi için müşterek bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, “Bizim de içinde yer aldığımız tescil sürecini Tire Ticaret Odası Başkanı Sayın Mehmet Nadir Delikanlı ve yönetimi çok başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. İlçemizin sevilen lezzeti Tire Şiş Köftenin adı tescillendi. Tire Beledi Dokumasının da tescillenmesi bizler için büyük önem arz ediyor. Beledi Dokumasının devamlılığını sağlamak için Tire Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’mizde kadınlarımız için kurs açmıştık. Ticaret Odası ile birlikte ilçemizdeki tezgah sayısını arttırmayı hedefliyoruz” dedi.

Tire Beledi Dokuması ve Tire Şiş Köfte dünyaya açılacak

Tire Ticaret Odası Başkanı Mehmet Nadir Delikanlı ise yaptığı açıklamada, “Başvuru süreçlerin tamamlanan Tire Beledi Dokuması ve Tire Şiş Köfte Coğrafi işaretleri tescillendi. Bununla ilgili gururluyuz. Tire Beledi Dokuması ve Tire Şiş Köfteyi tescil ettirerek denetlenebilirlik ve marka olma yolundaki potansiyeli hayata geçirdik. Aldığımız bu coğrafi işaretle şehrimizin ekonomik ve sosyal hayatına hem katkı sunacağız hem de uluslararası pazarlarda daha kaliteli, daha güvenilir şekilde yerini alması için daha rahat çalışacağız. Tire Belediye Başkanımız Sayın Salih Atakan Duran sürecin en başından beri bizlere destek verdi. Kendisine teşekkür ediyor, belgelerimizin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin