uçak

THY’den uçak biletlerine rekor zam

Rusya’nın Ukrayna operasyonu sonrası THY’nin İstanbul- Kiev arası uçak biletleri de birden fırladı. Bilet araması yapıldığında 26 Şubat Kiev – İstanbul seferinde biletler 620 ve 839 dolara satıldığı görülüyor. Ülkeyi terk etmek isteyen Türk vatandaşları THY biletlerinin bu fiyattan satılmasına tepki gösterdi.

Advertisement

Kiev’de bulunan Türklerin İstanbul’a gelmek için kullandığı Türk Hava Yolları’nın Kiev İstanbul seferinden bir biletin 839 dolara kadar çıktığı görüldü.  Savaştan önce Kiev İstanbul seferinde biletler 90 dolara satıldığı belirtiliyor.

bilet

Rusya’nın Ukrayna’ya girmesinden sonra ülkeyi terk etmek isteyen Türk vatandaşları için THY’nin bilet fiyatlarını bu kadar yükseltmesi ayrı bir mağduriyet oluşturdu.

Uçuşlar iptal edildi

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi “Ukrayna hava sahasının kapatılması sebebi ile bugünkü tüm Ukrayna seferlerimiz iptal edilmiştir” açıklamasında bulundu.

THY’den yapılan açıklama şöyle: Değerli yolcularımız,  Ukrayna’da yaşanan olağanüstü hâl nedeniyle Ukrayna hava sahası 24-26 Şubat 2022 tarihlerinde sivil uçuşlara kapatılmış olup, ilgili günlerde Ukrayna varış ve çıkışlı tüm uçuşlarımız iptal edilmiştir. 24 Şubat 2022 ve öncesinde biletlenmiş, 24 Şubat-21 Mart 2022 tarihleri arasında Ukrayna varışlı veya çıkışlı uçuşu bulunan yolcularımıza da ilave haklar tanınmıştır.

(GŞ)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin