Ana Sayfa Seyahat Havayolu THY’den normalleşme dönemi açıklaması

THY’den normalleşme dönemi açıklaması

THY’den normalleşme dönemi açıklaması

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, yeni destinasyon ve uçaklarla salgın dönemi öncesinden daha yoğun sefer yapacaklarını bildirdi.

THY’nin, 4 Haziran Cuma günü gerçekleştirdiği 863 uçuşla son 15 ayın en yüksek günlük uçuş sayısına ulaşmasıyla ilgili açıklama yapan Aycı, bu başarıdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Aycı, “Aynı anda bulutların üzerinde olan THY uçaklarının sayısı arttıkça mutluluk ve gurur duyuyoruz. Hedeflerimizden vazgeçmeyerek pandemi döneminde uçuş ağımıza kattığımız yeni destinasyonlar ve filomuza dahil ettiğimiz yeni nesil uçaklarımızla çok yakında pandemi dönemi öncesinden daha da yoğun uçacağız. Bayrağımızı taşırken kurduğumuz hayallerimiz pandemi nedeniyle türbülansa girse de sonuçlar gösteriyor ki Türkiye’nin Türk Hava Yolları güzel günlere çok daha güçlü şekilde dönüyor.” değerlendirmesini yaptı.

2021 yılının ilk 5 ayında Avrupa hava sahasının en çok uçuş gerçekleştiren havayolu olan ve dün gerçekleştirdiği 863 uçuşla son 15 ayın en yüksek günlük uçuş sayısını aşan THY, 2020’yi Avrupa’da en çok uçan (44 iç hat, 165 dış hat noktaya) network taşıyıcı olarak geride bırakmıştı.

İlginizi Çekebilir
Almanya'da ücretsiz maske dağıtılacak

Salgın nedeniyle 2020’de, 2019’un yüzde 40’ı kadar kapasite arz eden ve yolcu sayısında yüzde 62 ile en az düşüş yaşayan şirket, network taşıyıcılar arasında yüzde 71’le en yüksek doluluk oranına sahip olmuştu.

 Turkish Cargo

2020’nin ilk çeyreğinde yüzde 4,6 olan pazar payını 4,8’e yükselten ve yine sektörün en başarılı markaları arasında yer alan Turkish Cargo, sektör ortalamasının yüzde 63,4 olduğu kargo doluluk oranında yüzde 82,2’ye ulaşmıştı.

Turkish Cargo, kargo uçağı filosuna ek olarak THY’nin 18 adet yolcu uçağını da kargo taşımalarında kullanıyor.

İlginizi Çekebilir
Bayındır'da kiraz hasadı devam ediyor

(Aj)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Havayolu

Havayolu Malatya – Frankfurt uçuşlarına başlayacak

Havayolu Malatya - Frankfurt uçuşlarına başlayacak SunExpress havayolu 2021 yazında Anadolu ve Avrupa arasındaki uçuş ağını genişletmeye devam ederken bu kapsamda 27 Haziran itibarıyla Malatya'dan...

İlginizi Çekebilir

korona

Almanya’daki korona tedbirleri kaç ay daha sürecek?

Almanya'daki korona tedbirleri kaç ay daha sürecek? Günlük vaka sayılarının 23 bini geçtiği Almanya'da bir süredir yeni korona tedbirleri yürürlükte. Sayıları kontrol altına alabilmek için...