Ana Sayfa Turizm Havayolu THY yurtdışı yolcularına tiyatro perdelerini açıyor

THY yurtdışı yolcularına tiyatro perdelerini açıyor

THY, şehir tiyatrolarıyla işbirliği yaparak yurt dışı uçuşlarında yolcularına sahnelenen tiyatro oyunlarını izletecek.

 Türk Hava Yolları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları ile önemli bir iş birliğine imza attı. THY, Şehir Tiyatroları ile yapılan protokol çerçevesinde Şehir Tiyatroları’nda sergilenen oyunları 1 Haziran tarihi itibariyle uçak içi eğlence sisteminde yayınlayarak yolcularının tiyatro oyunlarını gökyüzünde deneyimlemesini sağlıyor.

Türk Hava Yolları’nın Planet Eğlence Sistemi’ne sahip tüm dış hat uçuşlarında yayınlanan oyunlar, adece yerli yolcularının değil aynı zamanda İngilizce altyazı seçeneği ile yabancı yolcularının da beğenisine sunuluyor.  Bu sayede 100 yılı aşkın zamandır sergilenen İBB Şehir Tiyatroları eserleri, Türk Hava Yolları’nın milyonlarca yabancı yolcusuna da ulaştırılarak önemli bir kültürel görevi ifa ediyor.

İlginizi Çekebilir
Havaalanı: Bu hatayı yapan para cezası ödeyecek!

Sahnede sergilenen oyunların görüntüleri, farklı açılardan görüntü alan sekiz kamera ile kaydedildi. Kayıtlarda; oyuncuların jest, mimik ve duygularını tiyatrodaki gerçekliğiyle yansıtan özel teknikler kullanıldı.

Haziran ayı itibariyle; Saadet Hanım, Geç Kalanlar, Pollyanna, Karıncalar (Bir Savaş Vardı) ve Hayal-i Temsil oyunları yolcuların beğenisine sunuluyor.

Kaynak: www.turkishairlines.com

İlginizi Çekebilir
Çölyak hastalarına özel Manisa Kebabı

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

bilgi

Bankadan, Almanya’da yaşayan gurbetçilere bilgi paylaşımı uyarısı

Bankadan, Almanya'da yaşayan gurbetçilere bilgi paylaşımı uyarısı Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı sonrası yürürlüğe giren Otomatik Bilgi Paylaşımı Anlaşması kapsamında, yurt dışında ikamet...

İlginizi Çekebilir

Noel Pazarı

Alanya’dan tüm dünyaya dostluk çağrısı

Alanya’da gerçekleştirilen Uluslararası Noel Pazarı etkinliğinde tüm dünyaya Almanca, İngilizce ve Rusça dostluk çağrısında bulunuldu. Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi tarafından düzenlenen 8. Alanya Uluslararası Noel...