THY uçaklarında virüslü yolcu paniği

1138
THY

THY uçaklarında virüslü yolcu paniği

Koronavirüs havayolu ulaşımını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Aşı olanların sayısı arttıkça, uçakların da daha güvenli olması bekleniyor. Ancak vaka sayıları hala o kadar yüksek ki, durumun normale dönmesi herhalde daha aylar sürecek. Alınan tüm önlemlere rağmen uçaklara hala virüs taşıyan yolcuların alınması ise herkesi hayretler içinde bırakıyor. Airporthaber’de yer alan habere göre Türkiye’den Kanada’ya uçan bir çok yolcuda koronavirüs tespit edildi.

Hükümet açıkladı

Kanada hükümeti, Türk Hava Yolları’na (THY) ait uçaklarla Türkiye’den Kanada’ya uçan bir çok yolcuda koronavirüse rastlandığını açıkladı. Haberde şu bilgilere yer verildi: “2 Şubat tarihinde gerçekleştirilen TK17 sefer sayılı İstanbul Toronto seferinde 2 yolcuda, 3 Şubat tarihinde TK35 sefer sayısı ile İstanbul-Montreal uçuşundaki 2 yolcuda ve son olarak 5 Şubat tarihinde icra edilen TK17 sefer sayılı Toronto uçuşundaki 2 yolcuda virüs tespit edildiği öğrenildi.”

İlginizi Çekebilir
İtalya'da koronavirüs tedbirlerinin süresi uzatıldı

Teması olanlar tespit edildi

Verilen bilgiye göre virüs taşıyan yolcuların yanında oturanların da belirlendiği ve uyarıldığı kaydedildi. Virüsün bu kişilere de geçmiş olma ihtimali bulunuyor.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin