Ana Sayfa Turizm Havayolu "THY herkese ücretsiz bilet veriyor" yalanına kanmayın

“THY herkese ücretsiz bilet veriyor” yalanına kanmayın

Türk Hava Yolları kısa süre önce kendi adına düzenlenen sahte bilet çekilişlerine karşı uyarıda bulunmuştu. Şuan sosyal medyada dolaşan “bedava bilet” paylaşımı nedeniyle bilgisayarınız ve özel bilgileriniz tehlikede.

Son bir kaç gündür sosyal paylaşım sitelerinde karşımıza çıkan “THY 84. yıldönümünü kutlamak için herkese ücretsiz 2 bilet veriyor” fotoğrafı bir çok kişi tarafından paylaşıldı. Ancak bu paylaşım doğru olmadığı gibi aynı zamanda tehlikeli de.

Türk Hava Yolları bir kaç hafta önce tam da bu konu ile ilgili uyarıda bulunmuş ve “Bu tür çekilişlere itibar etmeyin, özel bilgileriniz çalınabilir” bilgisini paylaşmıştı. Haberini buradan okuyabilirsiniz.

THY’nin Facebook hesabından dün de benzer bir uyarı yapıldı. Yetkililer, bedava bilet kazanılan böyle bir çekiliş olmadığını vurguladılar. Bedava bilet kazanma umuduyla fotoğrafa tıklayanların bilgisayarına virüs girme tehlikesi bulunuyor. Bu tür sayfaların amacı, kullanıcıların özel bilgilerine ulaşmak ve bunları daha sonra kötüye kullanmak. Bu nedenle yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz paylaşımı arkadaşlarınıza yaymayın ve hemen silin.

İlginizi Çekebilir
Bremen’den Türkiye’ye yeni uçuş hattı

 

bilet

 

 

İlginizi Çekebilir
Bremen’den Türkiye’ye yeni uçuş hattı

1 YORUM

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Apple

Almanya’da Apple hakkında soruşturma açıldı

Almanya’da Apple hakkında soruşturma açıldı Almanya Federal Kartel Dairesi (Bundeskartellamt), Apple hakkında pazar hakimiyetini kötüye kullanıp kullanmadığına yönelik soruşturma başlattı. Federal Kartel Dairesi tarafından yapılan açıklamada,...

İlginizi Çekebilir

Vinyet,Avusturya

Avusturya’nın vinyet zorunluluğuna tepki

Otoyolların paralı olduğu Avusturya'da elektronik vinyete geçildikten sonra bazı bölgelerde sorun çıktı. Komşu ülke Almanya'nın sınır kasabalarındaki itfaiye araçları şuana kadar vinyet pulu kullanmadan...