tatil

Süre dolmadan başvurun: Paranızı geri alabilirsiniz

Yurtdışında yaşayan binlerce vatandaşımızı sahte tatil ve uçak bileti satışı ile dolandıran Bahadır K. ve çetesinin Almanya’da kullandığı banka hesaplarından birine Frankfurt Savcılığının talimatıyla el konuldu. Konu ile ilgili haberi dün sizlerle paylaşmıştık: https://turizmavrupa.net/sahte-tatil-magdurlarina-cagri-paranizi-geri-alabilirsiniz/

Advertisement

Son başvuru tarihini kaçırmayın

Haberde Alman yetkililerin Bahadır K.’nin aracı olarak kullandığı P. İsimli şahıs hakkında soruşturma sürdürdüğünü ve bu kişinin bankadaki parasına el konulduğunu duyurmuştuk. Hesaptaki 89 bin 674 Euro ele geçerken şimdi mağdurların savcılığa yazılı başvurarak parasını geri alma şansı var. Mağdurların savcılığa başvurup mağdur olduğunu belirtmesi, zararının ne kadar yüksek olduğunu belgelemesi gerekiyor. Başvuru için gerekli dosya no: AZ. 7580 Js 219109/19.

Yetkililer, şu ana kadar başvuranların sayısının çok az olduğunu belirttiler. Eğer siz de mağdursanız ve paranızı geri alman istiyorsanız bu fırsatı kaçırmayın. Savcılık, ekteki gibi bir formla başvuruların en geç 05.07.2021. tarihine kadar gerçekleşmesi gerektiğini vurguluyorlar.

Frankfurt savcılığı yürüttüğü soruşturma kapsamında hesabına el konan kişinin “İslami Seyahat”, “Yaz ve tatil”, “En uygun Tatil”, “LRC Travel” ve “Dimi Reisen ile G Reisen” gibi isimler altında internet üzerinden insanları dolandırdığını, tatil satışı yapılmasına rağmen bunun karşılığından bir hizmet sunulmadığını vurguladı.

Ne olmuştu?

Türkiye’deki “call center“lar üzerinden sahte tatil satışı yaparak hem gurbetteki binlerce insanı mağdur eden Bahadır K. ve çetesi şu şekilde çalışıyordu: Almanya, Hollanda, Belçika, Fransa, İşviçre ve Avusturya gibi ülkelerde yaşayan gurbetçilere sosyal medya üzerinden tatil reklamları yapılıyordu. Fiyatlar normal piyasa fiyatının çok altında tutulduğu için büyük kitlelere ulaşıldı. Örneğin normalde kişi başı 1000 Euro olan bir tatil paketi 350 Euro’dan sunuluyordu. Bir çok kişi sahte tatil vaadlerine kanarak ailesi, akrabası ve eşi dostu için tatil satın aldı. Paralar peşin ödendi. Ancak tatil günü geldiğinde tatilin önceden iptal edildiği ortaya çıktı. Her yıl farklı şirket isimleriyle satış yapıldı, farklı adresler kullanıldı.

form

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin