Ana Sayfa Aktuel Haberler Spor salonlarına giderken nelere dikkat edilmeli?

Spor salonlarına giderken nelere dikkat edilmeli?

Spor salonlarına giderken nelere dikkat edilmeli?

Sağlık Bakanlığı, Haziran başından itibaren serbest hale getirilen spor salonlarını kullanacak vatandaşlar için bir rehber hazırladı.

Sağlık Bakanlığından spor salonlarına gidecekler için rehber

Bakanlığın sosyal medyadan yaptığı bilgilendirmede yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınından korunma yollarını şöyle sıraladı:

– Yüksek ateş, öksürük, nefes darlığı, baş ağrısı, boğaz ağrısı, burun akıntısı, kas ve eklem ağrısı, halsizlik, koku ve tat alma duyusu kaybı, ishal belirtilerinden birini taşıyorsanız spor salonuna gitmeyin. Covid-19 yönünden değerlendirilmek üzere sağlık kuruluşuna başvurun.

– Çalışanlar ve müşteriler dahil, spor yapılan alanda her 6 metrekareye 1 kişi düşmelidir. Bu nedenle spor salonuna gitmeden önce randevu alın.

– Spor salonuna gider gitmez ve salondan çıkmadan önce ellerinizi en az 20 saniye boyunca su ve sabunla yıkayın. Çalışma sırasında aletlere dokunduktan sonra ellerinizi alkol içerikli el antiseptiğiyle temizleyin.

İlginizi Çekebilir
Marketlere müşteri sınırlaması getirildi

– Spor salonunda maske takın. Yüksek efor gerektiren sporlarda nefes almanızı zorlaştırıyorsa maskenizi çıkarın. N95 veya FFP2 maske kullanmayın.

– Yanınızda kendi havlunuzu ve matınızı götürün.

– Spor yapmak damlacık çıkışını artırmaktadır. Bu nedenle spor salonu çalışanları veya diğer müşterilerle aranıza en az 2 metre mesafe koyun.

– Spor yaparken yüzünüze dokunmayın, yüzünüzün zemine veya spor aletlerne değmemesine dikkat edin.

– Boks ve güreş gibi yakın temas gerektiren sporları yapmayın.

– Giyinme odasında en az 1,5 metrelik sosyal mesafe kuralına uyun, odada uzun süre kalmayın.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Kaçırılan 412 tarihi eser Türkiye'ye dönüyor

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

test

Türkiye’ye gideceklerin test parası ne kadar tutuyor?

Türkiye'ye gideceklerin test parası ne kadar tutuyor? İngiltere'deki bazı test şirketlerinin 48 pounda mal olan Covid-19 PCR testi için tatilcilerden 399 pound aldığı iddia edildi....

İlginizi Çekebilir

Koronavirüs

Koronavirüs salgınından tedirgin olan çocukların korkuları nasıl giderilir?

Dünya çapında 21 bin kişinin yaşamına mal olan yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle okulları ve kreşleri tatil edilen, dışarı çıkamayan çocukların mevcut durumdan...