Son 24 saatte koronavirüsten 94 kişi öldü

Son 24 saatte koronavirüsten 94 kişi öldü

Koronavirüs salgınıyla mücadelede yeni tedbirlerin alınacağı açıklanan Türkiye’de son 24 saatte 3 bin 300’den fazla yeni hasta açıklandı, ağır hasta sayısı 3 bin 600’ü geçti, can kaybı 100’e dayandı.

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Türkiye Covid-19 Salgın Tablosu’nda; 16 Kasım tarihinde 151 bin 516 test yapıldığı, 3 bin 316 yeni hasta belirlendiği, 94 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Ağır hasta sayısı 3 bin 610, sağlığına kavuşanların sayısı ise 2 bin 712 olarak açıklandı. Son verilerle birlikte toplam test sayısı 16 milyon 307 bin 986, hasta sayısı 417 bin 594, vefat sayısı 11 bin 601’e yükseldi. Koronavirüsü yenenlerin sayısı da 356 bin 375’e ulaştı.

İlginizi Çekebilir
BioNTech 3. dozun delta varyantına etkisi açıklandı

Hastalardaki zatürre oranı yüzde 3.8, yatak doluluk oranı yüzde 54.7, erişkin yoğun bakım doluluk oranı yüzde 70.8, ventilatör doluluk oranı yüzde 37.6’ya ulaştı.

İlginizi Çekebilir
Fransa Türkiye'yi kırmızı listeye aldı

corona

Tespit edilen 3 bin 316 yeni hasta var

Bakan Koca’nın günlük verilerle ilgili yorumu, “Bugün tespit edilen 3.316 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız 3.610’a yükseldi. Tedbirlere uymak, birlikte hareket etmek bu mücadelenin en önemli silahıdır. Tedbirlere uyma sorumluluğu hepimize ait. Tedbirlere birlikte uyarak mücadeleye güç verin.” oldu.

Sağlık Bakanından toplantı, maske ve görüşme uyarısı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca sosyal medyadan ayrıca iş toplantıları, maske kullanımı ve yüzyüze görüşme konularındaki uyarılarını sürdürdü:

“Toplantılarınız için mümkünse teknolojiden yararlanın. Yakın günlerde risk alıp almadığını, virüs taşıyıp taşımadığını bilemeyeceğiniz insanlarla zorunluluk dışında aynı ortamı paylaşmayın. Unutmayın: COVID-19 yayılmak için her fırsatı kullanıyor.”

İlginizi Çekebilir
Türkiye'ye gelen gurbetçi sayısı geçen yıla göre 3 kat arttı

virüs

“Maskenin koruyuculuğu, ağzı ve burnu tamamen kapatmasına bağlıdır. Havayla doğrudan temas önlenmelidir. Örneğin, burun açıkta bırakılırsa virüse yoğun şekilde maruz kalmanız mümkün. Virüs yükü arttıkça da hastalık ağırlaşır. Maskenizden tam yararlanın. Hastalığın önünü kesin.”

“Arkadaşlarınızla görüşmek için teknolojiden destek alın. Aynı ortamda bulunarak, risk almayın. Yüz yüze görüşmeleri telefonla da, bilgisayarla da yapmak mümkün. Unutmayın: COVID-19 genç, yaşlı ayırmıyor.”

virüs

(BY)

İlginizi Çekebilir
Bu ülke bütün ülkelere seyahat yasağını kaldırıyor

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

Sosyal Medyada Biz

76,444BeğenenlerBeğen
2,883TakipçilerTakip Et
807TakipçilerTakip Et
227AbonelerAbone

En Yeniler

SunExpress

Gurbetçilere güzel haber: Kayseri’den Viyana’ya direkt uçuş

Avrupa ülkelerine direkt uçuşlar arttı SunExpress Üst Yöneticisi Max Kownatzki, SunExpress'in 27 ülkede 52 noktaya sefer düzenlediğini, Kayseri'nin de Anadolu'daki önemli noktalardan biri olduğunu belirtti....

Çok Okunanlar

seyahat

Bu Avrupa ülkesine artık vize ve pasaport ile giriş yapılabilecek

Bu Avrupa ülkesine artık vize ve pasaport ile giriş yapılabilecek Koronavirüs salgını nedeniyle birçok ülkeye eskisi gibi seyahat etmek pek mümkün olmuyor. Tedbirler kapsamında ülkelerin...

Önerilen

sergi

Hollanda’da “Türk Çağdaş Sanatçılar” sergisi

Hollanda'da "Türk Çağdaş Sanatçılar" sergisi Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da düzenlenen "Türk Çağdaş Sanatçılar" sergisi açıldı. NDSM Fuse Sanat Merkezi'ndeki etkinliğe, Hollandalı ve Türk sanatseverlerin yanı sıra...