Sırbistan’daki 10 bin Euro’luk “sahte polis” soygununda yeni gelişme

935
sahte

Tatil

Sırbistan’daki 10 bin Euro’luk “sahte polis” soygununda yeni gelişme

Avrupa’dan Türkiye’ye karayolundan seyahat edenlerin transit olarak geçtiği ülke olan Sırbistan’daki otoyollarda yıllardır güvenliği tehdit edecek bir gelişe yaşanmıyordu. Ancak yılbaşından önce, Niş’ten Makedonya istikametinde ilerleyen Alman plakalı Audi marka bir otomobil sahte polisler tarafından durdurulmuş ve araçtaki 2 yolcunun 10 bin Euro’su gasp edilmişti. Polis üniformalı kişiler, silah zoruyla hem parayı, hem de cep telefonlarını alarak kaçmayı başarmıştı. Haberini buradan okuyabilirsiniz:https://turizmavrupa.net/sirbistanda-sahte-polis-soygunu-10-bin-eurosunu-aldilar/

Sahte plaka kullanmış

Büyük şok yaşayan iki yolcunun polise haber vermesi üzerine soruşturma başlatan güvenlik güçleri, olayın yaşandığı Niş ile Vranje kentleri arasında bir operasyon düzenlediler. Sırp basınında yer alan habere göre Precalac köyünde V.S. adlı bir şüpheli yakalandı. Polis kılığına girip, aracına polis süsü verip ve sahte plaka kullanarak soygunu gerçekleştirmekle suçlanan kişi gözaltına alınarak sorgulandı.

İlginizi Çekebilir
SunExpress, dış hat uçuşları için yeni uygulama başlattı

Evinde bomba bulundu

Kişinin evinde yapılan aramada otomatik tüfek, tabanca, mermi, iki bomba ve sahte polis üniforması bulundu. Sanığın dosyasının savcılığa sevk edildiği açıklandı.

Bulgaristan’ı hatırlattı

Yıllar önce Bulgaristan yollarında yaşanan “Sahte polis” olayları vatandaşlarımızı da tedirgin ediyordu. Hatta bazı vatandaşlarımız Türkiye’ye yolculuk yaparken bu tür gasp olayları yaşayarak mağdur olmuştu. Bulgaristan daha sonra Avrupa Birliği’nin de baskısı üzerine bölgede operasyonlar düzenlemiş ve suçluları yakalayarak bu kabusa son vermişti. Son olayda Sırp polisinin de hızlı bir şekilde suçluyu yakalaması herkesi sevindirdi.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin