Sılayolu
Advertisement

Sılayolu’na çıkmadan önce bir kez daha düşünün

Tam koronavirüs aşısına izin çıktı, yakında kurtulacağız derken bir de virüsün mutasyona uğramış hali çıktı. Avrupa’da ülkeler zaten sınır kontrollerini artırmışlardı. Şimdi büyük ihtimalle en üst seviyeye çıkaracaklar.  Zaten uzun araç kuyruklarının oluştuğu sınır bölgelerinde daha büyük sıkıntıların yaşanması bekleniyor.

Bir çok okurumuz “Şu an Türkiye’ye karayolundan seyahat edilir mi” sorusunu yöneltiyor. Yakın zamanda Avrupa’dan Türkiye’ye karayolundan sılayolu için seyahat etme planı yapanlara şu bilgileri vermek istiyoruz:

Sınırlar kapanacak mı?

Avrupa İngiltere’de çıkan mutasyon nedeniyle alarma geçti. Büyük ihtimalle tedbirler artacak, hatta sınırların geçici bir süre için kapanması bile söz konusu. Sınırlar kapanmasa bile kısıtlamalar en üst seviyeye getirilecek. Geçeceğiniz neredeyse bütün sınırlarda uzun araç kuyrukları oluşacaktır ve büyük ihtimalle uzun süre beklemek zorunda kalacaksınız.

Dönüşte sorun yaşayabilirsiniz

Özellikle Türkiye’den dönenlerin sınır kapılarında büyük sıkıntı yaşaması bekleniyor. Bütün bu gelişmeler dikkate alındığında şu an Türkiye’ye seyahat planı yapılması pek mantıklı değil. Bizim herkese tavsiyemiz, sabırlı olup sılayolu için biraz daha beklemek ve yolculuk tarihini ertelemek.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin