Sılayolu ülkesi sınırları kapatacak mı?

513
Sılayolu

Tatil

Sılayolu ülkesi sınırları kapatacak mı?

Koronavirüs vakaları durmak bilmiyor ve sayılar giderek yükseliyor. Avrupa’da bir çok ülkede durum çok vahim olarak değerlendiriliyor ve sürekli yeni riskli bölgeler açıklanıyor. Açık alanlarda maske takma zorunluluğu, gece sokağa çıkma yasağı, alkol satış yasağı, etkinliklere kişi sınırlaması gibi tedbirler bile işe yaramadı. Tüm müdahalelere rağmen sayılar kontrol altına alınamıyor.

Seyahat yasağı var

Avrupa’dan Türkiye’ye otomobille seyahat edenlerin transit geçtiği Slovenya’da yarından (Cumartesi) itibaren mağaza, otel, çocuk yuvaları, berber ve kuaförler, güzellik salonları, alışveriş merkezleri kapanıyor. Alınan sıkı tedbirler sonrası restoranlar müşterilere sadece eve teslimat yapabilecek. Şimdilik sadece bir hafta ile sınırlı olan tedbirler ayrıca, ülke içinde seyahati de olumsuz etkileyecek. Ülkede 12 bölge arasında seyahatler yasak.

İlginizi Çekebilir
Oturum süresi yakında bitecekler yolculuk yapabilir mi?

Transit geçişler etkilenmeyecek

Özellikle ulaşım konusunda kısıtlamalar getirilmesi, „Slovenya sınır kapılarını transit geçişlere de kapatacak mı?“ sorusunu da gündeme getirdi. Ancak verilen bilgiye göre ülke transit geçişleri engellemeyecek. Yani Avrupa’dan Türkiye’ye seyahat edenler yine Slovenya’dan transit geçebilecekler.

Hatırlanacağı gibi salgının başladığı aylarda bir çok ülke sınırlarını kapatmış veya geçişleri sınırlamış, bundan dolayı sınır kapılarında uzun araç kuyrukları oluşmuştu.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin