sılayolu
FOTO: İHA

Sılayolu ülkesi 400 bin Euro’luk altına el koydu

Karayolundan yolculuk yapanlar beraberinde taşıdıkları altın takı nedeniyle başlarına bela açmaya devam ediyorlar. Gümrük kontrollerinin çok sıkı olduğu ülkelerde özellikle Türkiye’den gelen yolcuların araçları didik didik aranıyor ve adeta bir “Altın” avı gerçekleşiyor. İzin verilen miktarın üzerinde değerde altın takıyla yakalananlar hem ceza ödemek zorunda kalıyorlar, hem de değerli takılara el konuluyor.

Türkiye Bulgaristan sınırında yakalandı

Sınırdaki gümrük kontrollerinin çok sıkı olduğu Bulgaristan, Türkiye’den gelen araçları sıkı bir denetimden geçiriyor. Son yaşanan olayda Kapıkule’nin karşısındaki Kapitan Andreevo sınır kapısında toplam 7 kilo altın ele geçtiği açıklandı. Bulgar Gümrük Dairesi, yakalanan altın takıların toplam değerinin 400 bin Euro’yu geçtiğini duyurdu. Yapılan rutin kontroller sırasında bulunan altınlara el konuldu ve takıları taşıyanlar hakkında yasal işlem başlatıldı.

Türkiye’den gelen yolcularda bulundu

Yetkililer, yaklaşık 10 gün önce Türkiye’den Bulgaristan’a giriş yapan ve içinde dört kişinin bulunduğu aracın durdurulduğunu ve gümrük kontrolünden geçirildiğini belirttiler. Arama sonucunda görevliler 5 kilo altınla karşılaştılar. Bu olaydan iki gün sonra ise Türkiye’den İngiltere’ye giden bir kamyon arandı. Araçta yaklaşık 1 kilo deklare edilmemiş altın bulundu. Verilen bilgiye göre bu iki olayda ele geçen altınların toplam değeri yaklaşık 400 bin Euro’yu buldu.
(A)
Advertisement

1 YORUM

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin