Sılayolu: Türkiye’ye gidişte bu güzergah hala kapalı

Sılayolu: Türkiye’ye gidişte bu güzergah hala kapalı

Avrupa Birliği ülkeleri dün sınır engellerini büyük ölçüde ortadan kaldırdılar. Ancak buna rağmen Avrupa’da hala bazı bölgelerde sınır geçişlerinde sıkıntı devam ediyor. Avrupa’dan Türkiye’ye karayolundan sılayolu için seyahat edenlerin sıklıkla kullandığı Makedonya/Yunanistan güzergahı hala kullanılmamalı. Çünkü bu ülkelerde sınırlar hala açılmadı.

Türkiye’ye sadece acil durumlarda giriş mümkün

Avrupa Birliği üyesi olan Yunanistan, Türkiye’ye sınırlarını henüz açmadı. Verilen bilgiye göre şu an sadece çok acil durumlarda geçiş izni veriliyor. Bu nedenle sürücülerin Türkiye’ye gidişte Sırbistan’dan sonra Bulgaristan yönünde ilerlemesi gerekiyor.

İlginizi Çekebilir
Son 3 aydır gurbetçi trafiğinin yaşandığı sınır kapıları tenhalaştı
İlginizi Çekebilir
Sılayolu: Bu sınır kapılarından çıkış yapacaklar dikkat!

Niş’ten sonra dikkat

Türkiye yolunun ortası olarak görülen Sırbistan’da Niş kentinden sonra gelen yol ayrımında dikkatli olmak gerekiyor. Sürücü burada ya Bulgaristan, ya da Makedonya istikametinde ilerleyebilir. Yunanistan güzergahının kapalı olmasından dolayı Bulgaristan istikametinde ilerlemeniz gerekiyor.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

Sosyal Medyada Biz

76,444BeğenenlerBeğen
2,883TakipçilerTakip Et
807TakipçilerTakip Et
227AbonelerAbone

En Yeniler

Aşı

Aşı olmayanlar pek çok yere giremeyecek ve etkinliklere katılamayacak

Aşı olmayanlar pek çok yere giremeyecek ve etkinliklere katılamayacak Almanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının artması ve bazı bölgelerde hastanelerin kapasitesinin sınırına gelmesi nedeniyle Kovid-19...

Çok Okunanlar

Pazarkule

Kuyruklar sona erecek mi?

Kuyruklar sona erecek mi? Pazarkule Sınır Kapısı’nın modernizasyonu ile ilgili bölgede bulunan, İl Özel İdare’ye ait 14 bin metrekarelik arsa 25 yıllığına Ticaret Bakanlığı’na devredilmiş...

Önerilen