sılayolu
Advertisement

Sılayolu: Bu benzincilerden uzak durun

Türkiye’ye seyahat ederken geçeceğiniz bazı ülkelerde aracınızın deposunu hangi benzin istasyonunda doldurduğunuzun önemi büyük. Geçtiğimiz yıllarda Sırbistan veya Bulgaristan gibi ülkelerde deposunu doldurduktan sonra aracı arızalanan vatandaşlarımız oldu. Bunlar bölgedeki tamirhanelerde yüzlerce Euro ödeyerek araçlarını tamir ettirmek zorunda kaldılar.

Ortak mı çalışıyorlar?

İddiaya göre araçların bozulması her zaman tesadüf olmuyor. Bazı vatandaşlarımız bunun kasıtlı yapıldığını düşünüyor. Çoğunluk “İlk kez bu benzinciden akaryakıt almıştım. Keşke almasaydım.” diye dert yanıyor. Sürücüler, bazı benzin istasyonlarının kasıtlı olarak akaryakıta katkı maddesi kattığını çevredeki çekici ve tamirhaneler ile ortak çalıştığını düşünüyorlar.
Bu iddiaların doğru olup olmadığını net bir şekilde tespit etmek zor. Ancak buna rağmen sürücülere şu tavsiyelerde bulunabiliriz: “Yola çıkmadan önce mutlaka aracınızı bakıma sokun ve kontrol ettirin. Yurtdışında tanınmış benzin istasyonlarından akaryakıt alın. www.turizmavrupa.net okurlarının en çok önerdiği benzin istasyonları Shell veya OMV. Ayrıca ismini daha önce duymadığınız ve tenha benzin istasyonları tercih edilmemeli. Eğer imkan varsa bir dahaki tanınmış benzinciye kadar devam edilmeli. Benzer sorunlar yaşayanların araç arıza verdiğinde ilk yapması gereken üyesi olduğu otomobil kulübünü aramak olmalı.
(A)
Advertisement

1 YORUM

  1. Sacma sapan ifadelerle insanligimizi unutturdunuz.yok sirpta gurbetcinin parasi alindi yok benzine katki koyuyorlar ne hikmetse butun bu olasiliklarda biz madurlar hep hakliyiz.ne kafadasinin yasalara uyacak uzerinizde limitin disinda para bulundurmayacaksin sen bajasinin yada arabanin olmadik yerlerine para saklarsan turkiyede olsan ayni muameleyi gorursun sanki bu yasa bir tek sirp yada bulgarda varmis gibi.sakladigina gore illegal bir kazanc olma ihtimalini degerlendirip el koymalari gayet dogal.ikinci nokta benzine katki koyuyorlar cevredeki tamircilerle anlasmislar ya bunu nasil mantikli bir hale getiereceksiniz merak ediyorum sanki dagin basinda bir benzinlik ve oradan sadece ayda bes araba geciyor .yol boyu o kadar cok benzinlik var shell gibi niye onlardan almiyorsunuz cunki isinize gelmiyor.orada iki litre fazla alamiyorsunuz yada kimsenin aklina gelmiyormu bu arabanin bozulacagi varmis birakin bu isleri

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin