Sigorta şirketi hangi durumlarda zararı karşılamıyor?

1833
ev

Tatil

Avrupa’nın birçok ülkesinde tatil zamanı geldi. Uzun bir tatilin keyfini yaşayıp eve dönünce kâbus görmemek için yetkililer tatilcilere önemli uyarılarda bulunuyor. Sizler için en önemli noktaları toparladık.

Güvenlik güçleri, özellikle yaz aylarında hırsızlık olaylarının arttığının altını çizerken evden ayrılırken mutlaka yapmanız gereken çok önemli bir kaç noktayı şöyle sıralıyor;

-Evinizden çıkarken kapı ve pencereleri kapatıp kilitlemeniz çok doğal olduğu kadar tatil heyecanında, karmaşasında unutulabiliyor. Bu nedenle mutlaka zamanınızı iyi ayarlayın ve birkaç defa kapı ve pencerelerinizi tam olarak kapatıp kapatmadığınızı kontrol edin. Aralık bıraktığınız balkon ya da teras penceresinden giren hırsızın verdiği zararı sigorta şirketiniz karşılamıyor.

-Kendinizi evde gibi gösterin. Yokluğunuzu belli etmemek için lambaları açıp kapatan zaman ayarlı gereçleri evinize monte edebilirsiniz. Yakın akraba, dost hatta komşularınız sizin için posta kutusunu boşaltıp, çiçeklerinizi sular, sanki evde birileri varmış gibi gösterebilirler.

İlginizi Çekebilir
Yurtdışı çıkış harç pulu telefonlardan da alınabilecek

-Evinizde alarm sistemi varsa komşularınıza tatile seyahate çıktığınızı mutlaka söyleyin.

-Telesekreterinize tatilde olduğunuz şeklinde bir haber bırakmayın. Ayrıca bu bilgiyi sosyal medya üzerinden de (Facebook, Twitter, İnstegram) paylaşmayın.

-Mücevher, altın, banka cüzdanı gibi değerli eşyalarınızı ya evinizdeki kasada ya da banka kasasında saklayın.

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin