koronavirüs
Advertisement

Seyahate çıkacak gurbetçilere ücretsiz koronavirüs test imkânı

Yurtdışı seyahatlerin arttığı şu günlerde ülkelere girişlerde koronavirüs tedbirleri kapsamında test istenmeye devam ediliyor. Türkiye’ye seyahat edecek olan yolculardan korona atlatmayan veya iki aşıyı olmayanlardan zorunlu test isteniyor. Test ücreti her ülkede farklı oluyor. Fakat Hollanda’da yurtdışına seyahat amacıyla PCR ya da hızlı antigen corona test sonucuna ihtiyaç duyacak kişilerin testi ücretsiz olacağını duyurdu.

Amsterdam Başkonsolosluğu tarafından yapılan duyuru da “Hollanda’dan yurtdışına seyahat amacıyla PCR ya da hızlı antigen corona test sonucuna ihtiyaç duyacak kişiler için 1 Temmuz-31 Ağustos 2021 tarihleri arasında ücretsiz test hizmeti sunulacağı Hollanda makamlarınca ilan edilmiştir.

Test randevusu alınması gerekiyor

1 Temmuz 2021 tarihinde hizmete giren www.testenvoorjereis.nl internet adresinden ücretsiz test hizmeti hakkında bilgi edinilmesi ve randevu alınması mümkündür.

Ücretsiz test hizmetinden yararlanacak yolcuların da, şimdiye kadar olduğu gibi havalimanında check-in sırasında ve ülkemize varışta yolcu kimlik bilgilerini ve test detaylarını (tarih, saat, sonuç) açıkça gösteren sonuç belgesini ibraz etmeleri gerekmektedir.”

(GŞ)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin