Reklam

Ana Sayfa Memleketim Belediyeler Seyahat izni başvurusu için kaymakamlıklar önünde kuyruk oluştu

Seyahat izni başvurusu için kaymakamlıklar önünde kuyruk oluştu

Seyahat izni başvurusu için kaymakamlıklar önünde kuyruk oluştu

İstanbul’da “tam kapanma” öncesi kaymakamlıklar önünde “seyahat izin belgesi” kuyruğu oluştu. Türkiye genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında uygulanacak 17 günlük “tam kapanma” öncesinde, İstanbul’da “seyahat izin belgesi” almak isteyen çok sayıda vatandaş kaymakamlıklara başvurdu.

Üsküdar Kaymakamlığı önünde sabah erken saatlerden itibaren uzun kuyruklar oluşturan vatandaşların maske ve sosyal mesafe kuralına dikkat etmedikleri görüldü. Kaymakamlık görevlileri ve polis ekipleri, vatandaşları sık sık uyarmak zorunda kaldı. Kaymakamlık yetkilileri, seyahat izin belgesi almak isteyen vatandaşları öncelikle e-Devlet ya da Alo 199 Hattı’na yönlendirdi.

İlginizi Çekebilir
Deniz tutkunlarının merakla beklediği fuar kapılarını açıyor

Uzun kuyruklar oluştu

Maltepe Kaymakamlığı önünde de uzun kuyruklar oluştu. Polis ekipleri vatandaşları sosyal mesafe ve maske kuralına uymaları konusunda uyarırken, vatandaşlar içeriye salgın tedbirleri kapsamında sırayla alındı.

Seyahat izin belgesi için Arnavutköy Kaymakamlığı önünde çok sayıda vatandaş sıra oluşturdu. Genel olarak maske ve sosyal mesafe kuralına uyulmadığı gözlenirken yetkililer vatandaşları sık sık uyarmak zorunda kaldı.

Öte yandan, bu akşam saat 19.00’da başlayacak ve 17 Mayıs 05.00’te sona erecek 17 günlük tam kapanma öncesinde adli işlerini tamamlamak isteyen vatandaşların da adliyeler önünde sıra oluşturdukları görüldü.

 

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Bu şehirdeki koronavirüs tedbirleri artırıldı

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

- REKLAM -

Çok Okunanlar

İstanbul

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor Yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında uygulanan "tam kapanma"nın Ramazan Bayramı'nı kapsaması nedeniyle İstanbul havalimanları en sakin...

İlginizi Çekebilir

Merkel

Başbakan Merkel Türkçe yayınlanan Ramazan mesajında neler söyledi?

Başbakan Merkel Türkçe yayınlanan Ramazan mesajında neler söyledi? Almanya Başbakanı Angela Merkel, Ramazan ayı vesilesi ile ülkede yaşayan Müslümanlara Türkçe yayınlanan bir mesajla seslendi. Merkel'in...