Sarımsaklı plajlarında son durum ne?

1584
Sarımsaklı Plajı

Tatil

Türkiye’nin en uzun sahil bandına sahip Ayvalık Sarımsaklı plajları henüz yeterli doluluğa ulaşmadı.

Egenin en uzun sahil şeridi olup, taşsız ve yosunsuz tertemiz deniziyle haklı bir ünü olan Sarımsaklı plajları, resmi kuruma ait kamplar dışında geçmiş yıllara göre oldukça sakin bir yaz geçiriyor.

Kıyıda yeralan oteller henüz tam kapasiteye ulaşamamış durumda. Bunun yanında çevre illerden günü birlik gelerek veya pansiyon kiralayarak bayram öncesi denizin tadını çıkarmaya çalışanlar oldukça fazla.

Geçtiğimiz ay, sahilde hizmet veren bazı tesislerin, şezlong ve şemsiyeleri fahiş fiyatla kiralayıp kendi alanlarının dışına taşırmasına yönelik yaptıkları uygulamaların jandarma, zabıta ve emniyet güçlerinin birlikte yaptıkları müdahale sayesinde plajlar daha derli toplu hale getirilmiş.

İki yıl aradan sonra tekrar mavi bayrak alan sahillerde eskiden sıkça gördüğümüz çöplere artık pek rastlanmıyor. Sahil boyu otopark simsarlarından kurtarılarak belediyeye gelir getiren bir düzene geçilmiş. Özellikle akşamları sahil cıvıl cıvıl..Restoran ve cafelerde fiyatlar sunulan ekstra etkinliklere göre biraz yukarlarda. Fakat sahilden uzaklaştıkça bu fiyatlar normale dönüyor.

İlginizi Çekebilir
Türkiye’nin en güzel köyü

Bayram öncesi tatil planlayanlar için tercih edilebilir. Şeytan sofrasında yanan beş hektarlık ormanlık alan bu bölgenin kuş bakışı seyirliğini çok kötü etkilemiş olsa da, Cunda adası, kaz Dağları Milli Parkı gibi görülmeye değer yerler oldukça fazla. Tekne turları bu yıl oldukça rağbet görüyor. Tek olumsuz konu deniz suyunun oldukça soğuk olması. Özellikle küçük çocuklar denize girmede epey sorun yaşıyorlar.

 

Haber: Barbaros Alayoğlu

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin