Reklam

Ana Sayfa Aktuel Haberler Robert Koch Enstitüsü salgının sonu için tarih verdi

Robert Koch Enstitüsü salgının sonu için tarih verdi

Robert Koch Enstitüsü salgının sonu için tarih verdi

Almanya’da salgın sürecinde önemli rol oynaya bulaşıcı hastalıklarla mücadeleden sorumlu Robert Koch Enstitüsü (RKI) Başkanı Lothar Wieler, salgınla ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Salgın sürecinde ülkelerin tek başına başarı sağlayamayacağını hatırlatan Wieler, mücadelenin ancak salgının bütün dünyada kontrol altına alınmasıyla başarıya ulaşabileceğini, buna bağlı olarak da salgının 2022 yılının sonuna kadar süreceğini tahmin ettiklerini açıkladı.

Almanya’da kaç tane Hindistan varyantlı vaka tespit edildi?

Almanya’daki Hindistan varyantlı vakalar hakkında da açıklamalarda bulunan Wieler, Almanya’da şu ana kadar 22 tane Hindistan varyantlı vaka tespit edildiğini bildirdi. Wieler konuşmasında Hindistan varyantı ile ilgili durumun henüz alarm seviyesinde olmadığını belirtirken, konuyla ilgili detaylı bir raporun da çok yakında açıklanacağını bildirdi.

İlginizi Çekebilir
Bu şehirlerden Sabiha Gökçen'e uçuşlar başladı

Almanya’da bir günde 1,1 doz aşı

Öte yandan Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn’ın açıklamalarına göre, aşılama hızı ve aşı tedarik sürecinde yaşanan sorunlar nedeniyle çokça eleştirilen Almanya’da aşılamaya hız verildi. Geçtiğimiz Çarşamba günü Almanya’da bir günde en fazla insanın aşılandığı gün olur iken, bugüne kadar Almanya’da yaşayan her 4 kişiden birinin ilk aşısını olduğu duyuruldu.

Spahn’ın yaptığı duyuruya göre 28 Nisan Çarşamba günü Almanya’da yaklaşık 1,1 milyon kişi aşı oldu. Sadece 28 Nisan’da ev doktorları tarafından 730 bin doz aşı yapılırken, aşı merkezlerinde ise 360 doz aşı yapıldı. Böylece Almanya nüfusunun yüzde 1’inden fazlası bir günde aşılanmış oldu.

İlginizi Çekebilir
Almanya’da bu peyniri alanlara plastik parça uyarısı

(SA)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

- REKLAM -

Çok Okunanlar

İstanbul

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor Yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında uygulanan "tam kapanma"nın Ramazan Bayramı'nı kapsaması nedeniyle İstanbul havalimanları en sakin...

İlginizi Çekebilir

gurbetçi

Bu patlıcanı gurbetçi vatandaşlar yurtdışına götürüyor

Afyonkarahisar’ın Hocalar ilçesinde 100 yıldır aynı yöntemle yetiştirilen Güre patlıcanı pazarların aranan ürünü haline geldi. İlçeye bağlı 100 hanelik Güre köyünde halkın neredeyse tamamı...