Restoranlar güvenli sertifika ile açılabilir mi?

75
restoran

Tatil

Restoranlar güvenli sertifika ile açılabilir mi?

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında aylardır sadece paket servis hizmeti veren yeme içme hizmet sektörü büyük sıkıntılar yaşıyor. Vaka sayılarında beklenen azalmanın bir türlü istenilen noktaya gelmemesi esnafın zorlu sürecini uzatırken Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’dan yeni bir öneri geldi.

Daha önce aşılama programında bölgelerinin öncelik sıralamasına alınmasını isteyen Başkanı Mehmet Oktay, restoranların güvenli sertifika ve HES kodu sorgulaması ile hizmete açılabileceğini söyledi. Marmaris’teki esnafı ziyaret edip sorunlarını dinleyen Oktay, restoranların kapalı olması nedeniyle yüz binlerce kişinin ekonomik darboğazda olduğuna dikkat çekerek, “Restoranlar otellerdeki gibi güvenli turizm sertifika uygulaması ve HES kodu sorgulaması ile hizmete açılabilir” dedi.

İlginizi Çekebilir
Türkiye’ye en çok hasta hangi ülkeden geldi?

Sağlık Bakanlığı restoran ve kafelere çare arıyor

Öte yandan Sağlık Bakanlığı’nın uzun süredir kapalı olan ve ekonomik sıkıntı çeken restoran, lokanta ve kafelerin açılması için yöntemler aradığı belirtiliyor. Koronavirüs vaka sayılarını azaltan şehirlerin, yeme içme işletmelerinin belirli kurallarla açılarak ödüllendirilmesi gibi planların olduğu da söylenenler arasında.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin