Ana SayfaTurizmHavayoluPegasus havayolundan bilet alan yolcular ne yapacak?

Pegasus havayolundan bilet alan yolcular ne yapacak?

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, hava yolu ile seyahat eden yolcuların haklarına dair değişiklik yaptı. Değişikliğe göre, koronavirüs nedeniyle uçuşların yapılamaması durumunda biletler açığa alınacak ve biletlerde değişiklik yapılabilecek. Açığa alma ve değişiklik yapmak istemeyen yolcular ise bilet paralarını geri alabilecek. Pegasus havayolu bu yapılan değişiklik üzerine yazılı açıklama yaptı. Açıklama şu şekilde: 25.03.2020 tarihinde yayınlanan SHY-Yolcu yönetmeliğine istinaden Koronavirüs (COVID-19) nedeniyle iptal olan seferler için bilet işlemleri aşağıdaki gibi düzenlenecektir.

05.02.2020 tarihinden itibaren iptal olan YURT İÇİ ve YURT DIŞI tüm seferler için değişiklik ve açığa alma işleminizi 0 (850) 250 67 02 numaralı çağrı merkezimizi arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

İptal olan uçuşlarınızı ileriki bir tarihe değiştirebilir ya da açığa alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
Düsseldorf - Adana uçağında koronavirüs alarmı

26 Mart 2020 ve öncesinde alınan biletlerde cezasiz ve ücret farkı ödemeden 27 Mart 2021 tarihine kadar dilediğiniz bir uçuşla değişiklik yapabilirsiniz. Bu işlem sadece çağrı merkezimiz tarafından yapılmaktadır.

26 Mart 2020 tarihinden sonra alınacak biletlerde seferin iptal olması halinde değişiklik cezasi ödemeden sadece varsa yeni biletle arasındaki ücret farkını ödeyerek değişiklik yapabilirsiniz.

Yeni düzenleme beraberinde açığa alınmış ve kullanılmamış biletlerinizde iade hakkınız da bulunmaktadir. Açığa alacağınız biletleri kullanmamanız durumunda, karşılıklı uçuş yasakları kalktıktan 2 ay sonra iadenizi alabilirsiniz.”

(A)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

İlginizi Çekebilir
İki kent arasındaki direkt uçuşlar kalkıyor

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

Sosyal Medya

76,444BeğenenlerBeğen
2,883TakipçilerTakip Et
807TakipçilerTakip Et
227AbonelerAbone

Çok Okunanlar

sınır

Sırbistan/Bulgaristan sınır kapısını kullanacaklara uyarı

Sırbistan/Bulgaristan sınır kapısını kullanacaklara uyarı Yıllık izinlerini Türkiye'de geçirmek için yola çıkan gurbetçilerin başta Kapıkule Sınır Kapısı olmak üzere diğer gümrük kapılarından geçişleri sürüyor. Birçok...

İlginizi Çekebilir

Sirbistan

Sırbistan sınır kontrollerini artıracak

Komşu ülkelerin sıkı tedbirler alması Sırbistan'ı da harekete geçirdi. Belgrad yönetimi karayolu sınır kapılarında değişiklik yapacak.