Reklam

Ana Sayfa Aktuel Haberler Parkta parti düzenlemek isteyen gençlere biber gazı

Parkta parti düzenlemek isteyen gençlere biber gazı

Parkta parti düzenlemek isteyen gençlere biber gazı

Belçika’da, 1 Nisan’da şaka olarak duyurulan “La Baum” partisi gerçek oldu ancak hiç de iyi bitmedi. Başkent Brüksel’de bulunan bir parkta, koronavirüs önlemsiz parti vaadine kanan 5 bin kişi, 1 Mayıs’ta toplanmış ve polisin müdahalesi ile karşılaşmıştı. “La Boum” adlı müzik festivali ve partinin ikincisinin 1 Mayıs’ta yine aynı yerde düzenleneceği haberleri sosyal medyada yayılınca parkta binlerce kişi toplandı.

Parti için 2 bin kişi geldi

Sosyal medyadaki duyuruları gören Brüksel polisi, Koronavirüs tedbirleri nedeniyle toplanmanın yasak olduğuna dair uyarılarda bulunsa da parka 2 bin kişi geldi. Sosyal mesafe ve maskesiz parti yapmak isteyen Belçikalı gençler, bir kez daha polisin sert müdahalesi ile karşılaştı.

İlginizi Çekebilir
Münih: Saldırıda ölenler var...Sokağa çıkmayın

Ortalık savaş alanına döndü

Polisler, parti düzenlemek isteyen grubu göz yaşartıcı gaz ve tazyikli suyla dağıttı. Atlı ve motosikletliler dahil yüzlerce polisin yanı sıra çok sayıda toplumsal olaylara müdahale aracı, helikopter ve insansız hava aracı olaya müdahale etti. 1 Nisan şakasından gerçeğe dönüşen olayda göstericilerden bazıları yaralanırken, çok sayıda genç gözaltına alındı.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

İlginizi Çekebilir
İstanbul'a HIZRAY geliyor: Beylikdüzü-Sabiha Gökçen arası 1 saate inecek

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

- REKLAM -

Çok Okunanlar

İstanbul

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor Yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında uygulanan "tam kapanma"nın Ramazan Bayramı'nı kapsaması nedeniyle İstanbul havalimanları en sakin...

İlginizi Çekebilir

Köroğlu Festivali

Köroğlu Festivali’nin açılışını Hülya Koçyiğit yaptı

"Marka Şehir Bolu 5. Uluslararası Köroğlu Festivali" Türk sinemasının efsanevi ismi Hülya Koçyiğit’in festival ateşini yakmasıyla start aldı. Bolu Valiliği ve Bolu Belediyesi iş birliğinde...