Bir Alman seyahat şirketi uçaklardan esinlenerek yolcularına otobüste de “Business Class” hizmet vermeye başladı.

Advertisement

Schuy2Almanya geç de olsa otobüs ile seyahati keşfetti. Devletin tekeli kaldırmasından sonra hem Almanya içi, hem de komşu ülkelere seferler düzenleyen otobüs şirketlerinin sayısında hızlı bir artış yaşandı. Tabiki rekabet ile birlikte hizmet anlayışı da artıyor. Yolcu sayısı arttıkça otobüsler daha komforlu hale geliyorlar.

Örneğin Alman seyahat şirketi “Schuy Reisen” uçakta olduğu gibi otobüslerinde de “Business Class” hizmet vermeye başladı. Schuy Reisen genel müdürü Marco Schuy: “Uçakla seyahat ederken aklıma otobüslerde de Business Class sınıfı yaratma fikri geldi. Hemen hayata geçirdik” dedi. Schuy Reisen otobüslerinde bir süredir dileyen yolculara hostesler tarafından yemek, şarap ve tatlı servisi yapılıyor. Üstelik yemekler porselen takımlarda sunuluyor. Yolcuların bu hizmete ilgisi giderek artıyor.

Hizmet bununla da sınırlı değil. Yolcular seyahat boyunca film izleyebiliyor, müzik dinleyebiliyor ve günlük gazeteleri okuyabiliyorlar. İnternete girmek de tabiki mümkün. Almanya’da bir ilki gerçekleştiren şirketin rakiplerine de örnek olması bekleniyor. Ayrıntılı bilgi: www.schuyreisen.deSchuy3

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin