nafaka

Nafaka gönderirken ‘’Haram olsun’’ yazınca olanlar oldu!

Nafaka gönderirken dekonta ‘’Haram olsun’’ şeklinde açıklama yazan öğretmen, eski eşine 15 bin TL tazminat ödemeye mahkûm oldu.

Advertisement

2018 yılında, 7 yıl süren evliliklerini darp ve psikolojik şiddet ile aldatma, malvarlığını gizleme ve ailesinin üzerine geçirme sebeplerine dayanarak sonlandıran eski eşine, ödemeye mahkum olduğu nafakayı gönderirken, açıklama kısmına ‘’haram olsun’’, ‘’ helal etmediğim nafaka’’ yazınca 15 bin TL daha ödemesine hükmedildi.

Haram olsun demek Tanrısal ceza dilemek anlamına geliyor!

Akşam’da yer alan habere göre, Nihal B, söz konusu açıklama detaylarının psikolojisini bozduğunu öne sürüp, kocasına 250 bin TL’lik tazminat davası açtı.

Eski eşi sebebi ile annelik hayalinden vazgeçtiğini söyleyen Nihal B. boşanma sürecinde sahip olduğu malvarlığının fazlasını karşı tarafa bıraktığını ve malvarlığının küçük bir kısmı olan 15 bin TL’yi ise nafaka olarak aldığını söyledi. Eski EŞ Barış A. ise nafakayı haram etmenin, tanrısal ceza dileme anlamına geldiğini öne sürdü ancak tazminattan kurtulamadı. Mahkeme, eski eş Nihal B’nin huzurunu bozduğu gerekçesi ile Barış A’yı 15 bin TL ödemeye mahkûm etti. Haberin devamını buradan okuyabilirsiniz.

(BK)

 

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin