Mardin – Midyat Yolu’nun temeli atıldı

Mardin – Midyat Yolu’nun temeli atıldı

Mardin – Midyat Yolu Temel Atma Töreni’ne katılan Bakan Karaismailoğlu, “Mardin ile Midyat arasında çok daha güvenli ve konforlu bir ulaşım imkânı tesis edeceğiz” dedi.

Karaismailoğlu, “Mevcut hâliyle 17,7 kilometresi bölünmüş yol, 41,1 kilometrelik kesimi tek yol standardında hizmet veren Mardin-Midyat Yolu’nu tamamen bölünmüş yol hâline getirmek için çalışmalara başlıyoruz. Mevcut yolun fiziksel ve geometrik standartlarını yükselterek, Mardin ile Midyat arasında çok daha güvenli ve konforlu bir ulaşım imkânı tesis edeceğiz” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Mardin-Midyat Yolu temel atma törenine katıldı. Proje’nin turizm ve tarım başta olmak üzere, hedefledikleri “bütünsel kalkınma” faaliyetlerini destekleyeceğine ve ulaşımı daha güvenli kılacağını ifade eden Bakan Karaismailoğlu, “Projenin tamamlanmasıyla, zamandan 23,7 milyon TL, akaryakıttan 10 milyon TL olmak üzere yıllık toplam 33,7 milyon TL tasarruf sağlayacağız” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir
Almanya otoyollarında gümrüğe bildirilmemiş altın araması
İlginizi Çekebilir
Almanya’da su baskınlarında 8 kişi hayatını kaybetti

“Mardin-Midyat Yolu’nu tamamen bölünmüş yol hâline getirmek için çalışmalara başlıyoruz”

Bakan Karaismailoğlu, Mardinlilerin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını belirterek, Mardin’in gelişimine ivme kazandıracak Mardin-Midyat Yolu hakkında şu bilgilendirmelerde bulundu:

“Mevcut hâliyle 17,7 kilometresi bölünmüş yol, 41,1 kilometrelik kesimi tek yol standardında hizmet veren Mardin-Midyat Yolu’nu tamamen bölünmüş yol hâline getirmek için çalışmalara başlıyoruz. Üzerinde 23 kavşak bulunan 58,8 kilometre uzunluğunda BSK kaplamalı yeni bir yol inşa edeceğiz. Mevcut yolun fiziksel ve geometrik standartlarını yükselterek, Mardin ile Midyat arasında çok daha güvenli ve konforlu bir ulaşım imkânı tesis edeceğiz. Kesintisiz ve daha hızlı bir trafik akışı sağlayacağız. Projenin tamamlanmasıyla, zamandan 23,7 milyon TL, akaryakıttan 10 milyon TL olmak üzere yıllık toplam 33,7 milyon TL tasarruf sağlayacağız. Araçların çevreye bıraktığı egzoz emisyonunu da 4 bin 13 ton azaltarak çevre kirliliğinin önlenmesine katkıda bulunacağız.”

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Bu ülkelerden gelenlere 14 gün karantina uygulancak

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

Sosyal Medyada Biz

76,444BeğenenlerBeğen
2,883TakipçilerTakip Et
807TakipçilerTakip Et
227AbonelerAbone

En Yeniler

iş

Avusturya’da iş çok işçi yok

Avusturya’da iş çok işçi yok Avusturya’daki iş ve işçi bulma kurumuna göre, ülkedeki çok sayıdaki işletme işçi ararken, birçok pozisyon başvuru gelmemesi nedeniyle boş kalıyor....

Çok Okunanlar

Salarha

Salarha Tüneli açıldı: Ulaşım 5 dakikaya düştü

Salarha Tüneli açıldı: Ulaşım 5 dakikaya düştü Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Salarha Tüneli ile bölgedeki 13,4 kilometre uzunluğundaki mevcut yol ile 20 dakikada...

Önerilen

bedava

Almanya’daki ünlü dönerciden aşı olanlara bedava döner

Almanya'daki ünlü dönerciden aşı olanlara bedava döner Almanya’da bulunan ünlü döner restoranı Kaplan Döner, aşılamayı teşvik için yeni bir kampanya başlattı. Almanya’da yavaşlayan aşılama hızını...