Ana Sayfa Gündem Kurban Bayramı'nda koronavirüsten korunmanın yolları bunlar

Kurban Bayramı’nda koronavirüsten korunmanın yolları bunlar

Kurban Bayramı’nda koronavirüsten korunmanın yolları bunlar

Sokağa çıkma yasağının uygulanmayacağı Kurban Bayramı için uzmanlar Koronavirüsten korunma uyarılarını sürdürürken, bayram süresince dikkat edilmesi gereken konuları hatırlattı.

Virüse yakalanmamak için şu hususlara dikkat etmek gerekiyor

31 Temmuz – 3 Ağustos tarihleri arasındaki Kurban Bayramı’nda Koronavirüse yakalanmamak için dikkat edilmesi gerekenler şöyle:

– Şehirlerarası seyahat edilirken sosyal mesafe ve temas kurallarına dikkat edilmeli, gidilen yere Koronavirüs taşınmamalı.

– Şehir içi toplu taşımada ziyaretler 4 güne yayılmalı, bayram namazından hemen sonra yığılmaya neden olunmamalı.

– Koronavirüs kurban olarak kesilen hayvanlarda görülmüyor ancak kurban seçimi, hazırlık ve kesim sırasında maske, sosyal mesafe, hijyen kurallarına uyulması gerekiyor. Mümkünse vekaletle kurban kesimi tercih edilmeli.

İlginizi Çekebilir
Uçakta taşkınlık yapan yolcu 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı

– Bayram namazına kendi seccadenizle gidin, maske takın ve mümkünse açık havada kılın. Camii çıkışında toplu bayramlaşmadan da kaçınmak gerekli.

– Bayramlaşmalar telefon ve görüntülü arama ile yapılmalı. İlla gidilecekse bayramlaşmaları açık havada, evin balkonunda ya da bahçede yapmak tavsiye ediliyor. Yüz yüze bayramlaşma için güvenli ideal süre 15 dakika. El öpme, sarılma, toplu yemek düzenleme olmamalı.

– Bayram hediye ve harçlıklarının hijyen kurallarına uyularak dezenfekte edilmesi ve zarfa konulması tavsiye ediliyor. Harçlığı alanlar da zarfı boşalttıktan sonra çöpe atıp, ellerini yıkamalı.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Yeni mutasyon türü Almanya’nın hangi kentinde çıktı?

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Apple

Almanya’da Apple hakkında soruşturma açıldı

Almanya’da Apple hakkında soruşturma açıldı Almanya Federal Kartel Dairesi (Bundeskartellamt), Apple hakkında pazar hakimiyetini kötüye kullanıp kullanmadığına yönelik soruşturma başlattı. Federal Kartel Dairesi tarafından yapılan açıklamada,...

İlginizi Çekebilir

Kasımpaşa hasköy tüneli

Kasımpaşa-Hasköy Tüneli hizmete girdi

Sütlüce ile Kasımpaşa arasında yapılan Kasımpaşa –Hasköy Tüneli hizmete girdi. Kasımpaşa- Hasköy Tüneli'nin açılmasıyla başta Taksim bağlantısı olmak üzere, bölgeden 1. Çevre Yoluna gidecek...