Köln
Advertisement

Köln Havalimanı çalışanlarından büyük soygun: Zarar 1,5 milyon Euro

Havalimanları soyguncuların en sevdiği yerlerdendir. Genellikle uçağını bekleyen yolcuları kendilerine hedef seçerler. Ancak bu defa durum başka. Almanya’nın en önemli havalimanlarından Köln / Bonn’da ilginç bir hırsızlık olayı ortaya çıkarıldı. Uçaklarla posta yoluyla gelen ve dağıtılmak üzere depolara aktarılan paketlerin hırsızların hedefi haline geldiği anlaşıldı.

Adresleri değiştirmişler

Gelen şikayetleri değerlendiren ve olayı incelemeye alan güvenlik güçleri, hırsızların depo çalışanları olduğunu anladı. Polis tarafından verilen bilgiye göre içinde saat, bilgisayar gibi değerli eşya olabilecek paketleri gözüne kestiren kişiler, bunların üzerine yeni adres etiketleri yapıştırarak anlaşmalı oldukları kişilerin adreslerine yönlendirdiler. Bu sayede içinde değerli eşya olan paketler hırsızların eline geçti. Bu eşyalar daha sonra satıldı ve paralar paylaşıldı.

Saat, bilgisayar ve cep telefonu

Güvenlik güçleri kısa süre önce eş zamanlı 9 ayrı eve baskın düzenleyerek hırsızlık olayına karışan 6 depo çalışanını yakaladı. Aramalar Rhein-Sieg-Kreis Bölgesi, Bonn ve Leverkusen’de gerçekleşti. Verilen bilgiye göre polis aramada 90 bin Euro nakit para, değeri 65 bin Euro’yu bulan saat, cep telefonu ve bilgisayar ele geçirdi.

1,5 milyon Euro’luk zarar

Yaşları 26 ile 38 arasında değişen 6 havalimanı depo çalışanı ise sorgulandı. Çetesinin en az 107 hırsızlık gerçekleştirdiği tespit edildi. Toplam 1,5 milyon Euro’luk zarara yol açan hırsızların evinde, sahte adres etiketlerini bastıkları yazıcılar da ele geçti.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin