Kapıkule’deki büyük operasyon tarihe geçti

699
büyük operasyon

Tatil

Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısında büyük operasyon yapıldı. Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından yapılan operasyonda 2 ton 70 kg ağırlığında esrar ele geçirilerek, yeni bir rekora imza atıldı. Bakan Pekcan, operasyon için “Kara kapılarında tek seferde en yüksek uyuşturucu yakalaması oldu” dedi.

Büyük operasyon

Türkiye Bulgaristan arasında bulunan ve her yıl milyonlarca gurbetçinin kullandığı Kapıkule Sınır Kapısı’nda gerçekleştirilen operasyonu, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan sosyal medya hesabından duyurdu.

Bakan Pekcan yayınladığı mesajında şu bilgilere yer verdi:

“Gümrük kapılarımızda kaçakçılığa, uyuşturucuya geçit vermiyoruz. Bakanlığımıza bağlı Gümrük Muhafaza ekiplerimizce Kapıkule’de gerçekleştirilen bir operasyonda, 2 ton 70 kg ağırlığında esrar ele geçirilerek, yeni bir rekora imza atıldı.

Kapıkule Gümrük kapısında şüpheli bir tırda yapılan arama sonucu ele geçirilen 2 ton 70 kg uyuşturucu, ülkemiz tarihinde kara kapılarında tek seferde gerçekleştirilen en yüksek miktardaki uyuşturucu yakalaması oldu.

İlginizi Çekebilir
Türkiye'de koronavirüs salgınında son durum: Can kaybı 574

Bu önemli yakalamayı gerçekleştiren başta Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü olmak üzere gece gündüz demeden büyük bir özveriyle kaçakçılıkla mücadele eden Gümrük Muhafaza ekibimizi canı gönülden kutluyorum.”

(HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin