Ana SayfaAktuel HaberlerKaç kişi çifte vatandaşlık konusunda sorgulanıyor?

Kaç kişi çifte vatandaşlık konusunda sorgulanıyor?

Kaç kişi çifte vatandaşlık konusunda sorgulanıyor?

Halk Partisi Viyana Eyalet örgütünün Viyana Belediye Başkan Yardımcısı Christoph Wiederkehr’e yönelttiği soru önergesi, Türkiye kökenli Avusturya vatandaşlarının yasadışı çifte vatandaşlık soruşturmasının rakamlarını ortaya çıkardı. Viyana Eyalet Yönetimi tarafından yapılan açıklamada, şu anda 450 test prosedürünün yürütüldüğü belirtildi. Der Virgül’de yer alan bilgilere göre; Viyana’da şu anda Türkiye kökenli Avusturya Vatandaşlığı almış fakat Türkiye vatandaşlığından çıkmadığından şüphelenilen 450 kişi araştırılıyor. Bu soruşturmalar kapsamında 45 kişinin de Avusturya vatandaşlıklarını kaybettikleri belirtiliyor.

Türk kökenlilerin yeniden Türkiye vatandaşlığına geçiyor

Ülkedeki mevcut yasal durumda yabancı vatandaşlık alanlar Avusturya vatandaşlığını otomatik olarak kaybediyor. Avusturya Vatandaşlığı geri alınan Türk kökenlilerin yeniden Türkiye vatandaşlığına geçtiği de tespit edilmiş.

İlginizi Çekebilir
Palandöken kayak merkezinde yeni sezon başladı

En çok Türk kökenliler etkilendi

Avusturya’da 2017-2020 yılları arasında 304 kişinin Avusturya pasaportu iptal edildi. Bu uygulamadan en çok Türk kökenli vatandaşlar etkilendi. Bu süre zarfında Türkiye’den 91, Almanya’dan 34 ve İsviçre’den 26 kişi Avusturya vatandaşlığından çıkarıldı.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Avusturya'da yaşayanlara müjde: Bu işletmeler yeniden açılacak

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

Sosyal Medya

76,444BeğenenlerBeğen
2,883TakipçilerTakip Et
807TakipçilerTakip Et
227AbonelerAbone

Çok Okunanlar

yangınlar

Türkiye’deki yangınlar için Avrupa’da kampanya başlatıldı

Türkiye'deki yangınlar için Avrupa'da kampanya başlatıldı Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Türkiye'nin farklı noktalarında meydana gelen yangınlar nedeniyle Türk Kızılay'ı ile iş birliği içerisinde bir yardım...

İlginizi Çekebilir

Nimet Abla

Milli Piyangoda tercih yine Nimet Abla

1931 yılbaşında sattığı bilete yüz bin lira büyük ikramiye çıkması Nimet Abla'yı ile bir anda şöhrete kavuşturmuştu.  Bu işe 1928 yılında İstanbul'daki Eminönü Camisinin yanındaki...