ITB Berlin
Advertisement

ITB Berlin Fuarı online düzenlenecek

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında dünyanın birçok yerinde geniş katılımlı organizasyonların gerçekleştirilmesine izin vermiyor. Sektörler bu durumu online fuarlarla aşarken, turizm sektörünün büyük fuarlarının neredeyse tamamının online yapılacağı belirtiliyor.

ITB hem online hem daha kısa

Dünyanın en büyük turizm fuarı ITB Berlin Fuarı, 55 yıllık tarihinde ilk kez 2021’de online gerçekleştirilecek. Normalde 5 gün süren ITB Berlin Fuarı’nın süresi de 3 güne düşürüldü. 9-12 Mart tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek fuar, sadece turizm profesyonellerinin katılacağı online konferanslar şeklinde planlanıyor. Berlin fuar alanı da 5 bin yataklı hastane olarak kullanılıyor.

Pandemide turizm fuarlarının tamamı online platforma taşınıyor

Dünya turizmine yön veren Moskova, Londra, EMİTT İstanbul gibi fuarların da online olarak sektör temsilcilerine ulaşması planlanıyor. Ukrayna ve Kazakistan turizm fuarlarının da bu furyaya katılması bekleniyor. Online fuarların gerçeği kadar etkili olamayacağı görüşü hakim olsa da 2021’den daha umutlu olan turizmciler yüzde 100 artış beklediği yeni sezona iyi bir giriş yapmak için bu fuarları bekliyor.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin