Ana Sayfa Aktuel Haberler İsveç'te Müslüman mezarlığına saldırı

İsveç’te Müslüman mezarlığına saldırı

İsveç’te Müslüman mezarlığına saldırı

İsveç’in Malmö kentindeki Rosengard semtinde Müslümanlara ait bir mezarlık saldırıya uğradı. Saldırıda 10 Müslüman mezar taşının tahrip edildiği, polisin olayla ilgili inceleme başlattığı bildirildi.

İsveç’te Farklı Renkler Partisi Genel Başkanı Mikail Yüksel AA muhabirine yaptığı açıklamada, son yıllarda İsveç’te Müslümanlara karşı nefret eylemlerinin arttığını söyledi.

Malmö’de Müslüman mezarlığına saldırının üzüntü verici olduğunun kaydeden Yüksel, “Müslümanlara karşı nefret suçu işlenmeden bir gün dahi geçmiyor. Müslümanlar Avrupa’nın ve İsveç’in en mağdur grubu olmasına rağmen hükümet ve siyasi partilerin elle tutulur önlem aldığını gözlemleyemiyorum.” ifadelerini kullandı.

müslüman

 

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
İngiltere'de Prens Harry ve eşinin röportajı halkı böldü
İlginizi Çekebilir
Havalimanında yolcunun üzerinden 36 ispinoz çıktı

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Yunanistan

Sıla yolu yolcularına uyarı: Yunanistan sınırlarını açmadı

Sıla yolu yolcularına uyarı: Yunanistan sınırlarını açmadı Yunanistan, Türkiye’ye olan seyahat kısıtlamasını 26 Haziran’a kadar uzattı, Türkiye’ye gelmek isteyen sıla yolu yolcularına ise başka güzergâhları...

İlginizi Çekebilir

thy

THY’ye çağrı: “23 kg bagaj sınırlamasını yeniden gözden geçirin”

Türk Hava Yolları'nın yolcunun ücretsiz bagaj hakkını 30 kilodan 23 kiloya düşürmesi ile ilgili tepkiler sürüyor. ATİB Genel Başkanı "23 kg bagaj sınırlamasını yeniden...