İstanbul’da diş tedavisi neden bu kadar cazip?

296
diş tedavisi

Tatil

Türkiye göz tedavisi ve saç ekimde yakalamış olduğu dünya liderliğine diş tedavisi ile çok iddialı bir şekilde yol almakta. İstanbul havalimanlarını yılda 70 milyondan fazla turist kullanmakta. Dünyanın her bir yanından gelen yolcular İstanbul’da ve havalimanlarında çok ilginç buldukları şu manzara ile karşılaşıyorlar: Neredeyse her uçuşta artık başı sarık olan bir saç ekimi hastası bulmak mümkün. Bu göze batan tedavi Türkiye’nin sağlık turizminde ne kadar başarılı olduğunu tüm dünyaya gösteriyor.

Türkiye sağlık turizminde çok iddialı

Dünyada uygun ve kaliteli göz ve saç ekim tedavisi söz konusu olduğu zaman Türkiye akla gelen ilk adres. Turizimde artık bir marka haline gelmiş Türkiye bu başarısını sağlıkta elde edilen altyapı ve yetişmiş sağlık personeli ile birleştirerek sağlık turizminde çok iddialı bir şekilde ilerlemekte. Türkiye’nin en büyük avantajı kaliteli ve uygun sağlık hizmeti verebilmenin yanısıra dünya turistlerinin ilgisini çeken çok çeşitli çekiciliğe sahip bir turizm destinasyonu olması.

İstanbul’da tedavi neden bu kadar cazip?

Dr. Zeynep Ambar

Göz, saç ekim ve estetik ameliyatlardan sonra diş tedavisi de sağlık turistlerinin ilgi odağı. Peki bir yabancı için İstanbul’da diş tedavisi neden o kadar cazip? Bu sorumuzun cevabını uzun yıllar Almanya’da bulunmuş ve şu an İstanbul’da Hausdent Diş Kliniği yöneticiliği yürüten başhekim Dr. Zeynep Ambar’dan alıyoruz. Dr. Ambar şu bilgileri verdi:

Fiyat çok uygun

“Başta gelen en önemli faktör diş tedavisinin Türkiye’de çok uygun olması. Batı Avrupa, Kuzey Amerika ve bazı körfez ülkelerinde diş tedavisinin maliyeti Türkiye ile kıyaslandığında çok daha yüksektir. O bölgede yaşayan hastalar diş tedavilerine 3 kat daha yüksek fiyatlar ödemek zorunda kalıyor. Seyahat giderlerini de maliyet hesaplarına dikkate alan bu hastalar halen büyük tasarruf elde edeceklerini görüyor ve bunun yanında güzel ve keyfili bir tatil de geçirerek yaşayacakları mutluluğu da göz ardı etmiyorlar.

Kaliteli ve güvenilir hizmet

İlginizi Çekebilir
Türkiye'nin gözü Elazığ'ya çevrildi

Diğer yandan verilen hizmetin kaliteli ve güvenli olması olmazsa olmaz şartlardan birisi. Göz tedavisi ve saç ekiminden alınan güzel sonuçlar sonucu Türkiye’nin sağlıkta güvenilir bir adres olduğunu kanıtlamış olduk. Bu beklentileri yabancı hastalarımız diş tedavisinde de beklemekte. Diş hekimlik ve sağlık personel eğitim olanaklarının ciddi bir oranda genişletilmesi hem yeterince sağlık personelin bulunabilir olması hem de bununla birlikte sektörün büyümesi eğitimin kalitesinin artmasına imkan açtı. 

Türkiye artık büyük bir pazar

Artık Türkiye diş konusunda büyük pazar olduğu için her türlü uluslararası eğitim ve know how alış veriş sağlanır hale geldi. Kendimden bir örnek verirsem hem Almanya’da Implantoloji Masterimi (Master of Science Implantolgy) yapabildim hem de diş de lazer tedavisi masterini (Master of dental lazer) Türkiye’de Bezmialime ve Aachen Üniversitesi işbirliği sayesinde yapma fırsatı buldum.

Modern klinik ortamı sunuyoruz

Çok uluslu firmalar kendi kuruluşları ile Türkiye’ye ürünlerini ve yenikleri eğitim ve seminer aracılığı ile taşımakta. Bunun sayesinde her açıdan Türkiye dünya ile entegre olmuş ve diş sağlığında aynı standardı sağlar durumu gelmiş olmakta. Hausdentte olduğu gibi diş kliniklerine son yıllarda yapılan yeni yatırımlar sayesinde tüm hastalarımıza kaliteli ve modern klinik ortamı sunabilir hale geldik. Hausdent Ağız ve Diş Sağlığı olarak İstanbul’da Sultangazi ve Taksim’de modern diş kliniklerimizle hizmet vermekteyiz.Diş klinikleri olarak yakaladığımız bu yüksek hizmet kalitesi sayesinde artık kendi ülkelerinde bu seviyede hizmet kalitesini bulamayan hastalar Türkiye’yi tercih etmeye başladır. Afrika ve Türkiye Cumhuriyetleri ülkelerinden gelen hasta sayısının artışının en önemli nedenini burada bulmak mümkün.”

Her türlü diş tedavisi sunuluyor

İstanbul’daki Hausdent Diş Kliniği, implantolojiden çene cerrahisine, diş beyazlatmaktan diş eti tedavisine kadar bir çok alanda hizmet veriyor. Ayrıntılı bilgi edinmek için bu internet sitesinden faydalanabilirsiniz: http://www.hausdent.com.tr/tr/

(A)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

www.hausdent.com
www.hausdent.com
www.hausdent.com
www.hausdent.com

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin