Ana Sayfa Memleketim Festival / Etkinlik İstanbul Maratonu salgına rağmen koşulacak

İstanbul Maratonu salgına rağmen koşulacak

İstanbul Maratonu salgına rağmen koşulacak

World Athletics tarafından Altın Kategori’ye yükseltilerek dünyadaki en iyi 8 Yarı Maraton listesine giren Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, Koronavirüs önlemleri alınarak gerçekleştirilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul tarafından düzenlenen İstanbul Yarı Maratonu, 15’nci kez start almaya hazırlanıyor. Koronavirüs salgınına karşı kişi sayılarında sınırlamaya gidilecek olan yarı maratonda, sporcular, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından yayınlanan “Covid-19 Kitlesel Etkinlikler Rehberi” kriterlerine göre koşacak.

Tek parkurda 21 kilometre koşulacak

Daha önce 5 Nisan’da koşulması planlanan ancak salgın nedeniyle ertelenen Yarı Maratonu’nda bu yıl 10 kilometre koşuları gerçekleşmeyecek. 2 bin 500 atlet ile sınırlı tutulan etkinlikte, 21 kilometrelik parkur koşulacak.

İlginizi Çekebilir
22 kişiye kasıtlı olarak koronavirüs bulaştırdı

Sporcu sağlığını korumak için tüm tedbirlerin alındığı yarış, dünyanın en düz ve hızlı parkurlarından birine sahip. Tarihi Yarımada’nın manzarası eşliğinde koşulacak Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, rakım farkı bulunmayan güzergahı ile her koşucuya en iyi derecesini yapma imkânı sunuyor. 20 Eylül 2020 Pazar günü koşulacak maratonla ilgili bilgilere www.istanbulyarimaratonu.com adresinden ulaşmak mümkün.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Türkiye’nin en büyük ‘Patika Maratonu’ yarın koşulacak

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Apple

Almanya’da Apple hakkında soruşturma açıldı

Almanya’da Apple hakkında soruşturma açıldı Almanya Federal Kartel Dairesi (Bundeskartellamt), Apple hakkında pazar hakimiyetini kötüye kullanıp kullanmadığına yönelik soruşturma başlattı. Federal Kartel Dairesi tarafından yapılan açıklamada,...

İlginizi Çekebilir

Bursa

Bursa üzümsü meyvelerin üretim merkezi olacak

Bursa üzümsü meyvelerin üretim merkezi olacak Bursa’nın otomotiv, ahşap sanayi, tekstil ve makine sanayinde olduğu gibi katma değeri yüksek tarımda da bir marka haline gelmesini...