Ana Sayfa Turizm Havayolu Istanbul Havalimanı’nda yolcu rekoru kırıldı

Istanbul Havalimanı’nda yolcu rekoru kırıldı

Atatürk Havalimanı’ndan Istanbul Havalimanı’na büyük taşınmanın üzerinden neredeyse 1 ay geçti. Dünyanın en büyük havalimanlarından biri olan Yeni Havalimanı, yolcularına tam hizmet vermeye başladı.

İstanbul Havalimanı Cuma günü yolcu rekoru kırdı

Her geçen gün yolcu ve uçak sayısını arttıran Yeni havalimanı, 26 Nisan tarihinde bin 221 sefer ve 201 bin 031 yolcu ile en yoğun gününü yaşadı. Basında yer alan haberlere göre  26 Nisan günü Yeni havalimanına toplam 607 iç ve dış hatlar seferi iniş gerçekleştirdi ve 101 bin 727 yolcuyu İstanbul’a getirdi. Yeni Havalimanı’ndan kalkış yapan 614 iç ve dış seferinde de 99 bin 304 yolcu Yeni Havalimanı’nı kullandı. 27 Nisan’da ise bu sayı bin 193 sefer ve 198 bin 428 yolcu olarak gerçekleşti.

İlginizi Çekebilir
Yurtdışından cep telefonu getirme süresi değişti

Birinci etabı açılan havalimanın açıldığı günden bu yana yerli ve yabancı havayollarının gözdesi haline geldi.

(G.Ş)

 

İlginizi Çekebilir
Türkiye’ye evcil hayvan ile yolculuk yapacaklar dikkat

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Yunanistan

Sıla yolu yolcularına uyarı: Yunanistan sınırlarını açmadı

Sıla yolu yolcularına uyarı: Yunanistan sınırlarını açmadı Yunanistan, Türkiye’ye olan seyahat kısıtlamasını 26 Haziran’a kadar uzattı, Türkiye’ye gelmek isteyen sıla yolu yolcularına ise başka güzergâhları...

İlginizi Çekebilir

park

Aracını havaalanına park edenler: Bu hatayı yapmayın

Tatile uçmadan önce aracını havaalanına park edenlerin ödemesi gereken ücret bazen uçak biletinden bile pahalıya geliyor. Çözüm çok basit..